If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vyzkoušejte si demo BeamNG DRIVE, aut s revolučními bouračkami

Volná jízda po ostrovech s realistickou fyzikou.

Vlastní zpráva - Měli jste rádi starý Test Drive, kde jste si mohli s autem jen tak jezdit po mapě nebo experimentovat, co se stane, když nabouráte do támhletoho stromu? A obdivujete kolize z FlatOutu či Burnoutu, ale jinak vás tento typ her nebavil? Pak jste na správné adrese: německá startupová společnost BeamNG v těchto dnech vypustila technologické demo svých závodů, které v dřívějších videích prosluly zatím nejvíce realistickými bouračkami a karamboly, s nimiž dosáhly na miliony shlédnutí na YouTube.

Demo jednoduše pojmenovaného automobilového ježdění BeamNG Drive si bezplatně můžete stáhnout (96 MB) a vyzkoušet z tohoto přímého linku, našeho mirroru na Uloz.to nebo GamersHell.

Obsahuje několik vozů (Civeta Bolide, Gavril Grand Marshal, náklaďák Gavril D-15), které se s propracovanou fyzikou nárazu a deformací dají skoro celé zničit či pomačkat pády z výšek, až z nich třeba zbyde jen podvozek. Dynamika kolizí počítaná v reálném čase si samozřejmě žádá svou daň na poněkud vyšších HW nárocích, než je běžné, takže se doporučuje vypnout některé stíny atd. Prostředí by v demu měla být tři: malý tropický ostrov, industriální zóna, podzimní krajinka. Nový trailer na demo rozhodně naláká k downloadu:

Hra se ještě nachází ve fázi alfa, takže dost pravděpodobně narazíte na nějaké nedostatky nebo chybějící vlastnosti, zejména trkne do očí absence ostatních aut řízených umělou inteligencí. Za vše ostatně vypovídá dlouhý FAQ s radami, jak nastavit některé základní věci (např. ovládání či změnu dne s nocí) nebo jak postupovat při trhání grafiky. Tu už mimochodem nezajišťuje CryEngine 3, nýbrž technologie Torque3D, na nějž autoři později z neznámých důvodů přešli a promítá se to na trochu horším vizuálu.

Koho demo zaujme, může tvůrce v jejich ušlechtilém úsilí podpořit zakoupením přístupu k alfaverzi za 11 eur (300 Kč), která nabízí více obsahu a především má být, na rozdíl od dema výše, průběžně aktualizována o patche či rozšiřující vlastnosti. Zatím není jasné, jak často se to bude dít a nikdo vám žádné garance neposkytne. Každopádně zaplacením této částky získáte nárok i na plnou hru, podobně jako tomu bylo např. u zvýhodněné ceny Arma 3 alfa na jaře.

Součástí BeamNG Drive je i editor terénu, skriptů či třeba 3D modelů aut, takže se dá předpokládat vznik mnoha uživatelských modifikací, se kterými se ještě více vyblbnete a prodloužíte tak herní dobu strávenou v tomto sandboxu. Ačkoli už zaznívají kritické hlasy, že prý je zábavnější dívat se na kompilaci bouraček ve videu, než sami hrát kvůli zatím neposedné kameře, zasekávání v objektech na mapě nebo projíždění některých, u nichž byste čekali interakci. Zkrátka zatím jen tech-demo.

Někdy v budoucnu by se hra měla rozůrst o terénní závody džunglí do vrchu, městské závody, kariéru v otevřeném světě, poslíčkovské mise apod. Pro více informací sledujte Twitter či Facebook BeamNG (mimochodem: to NG v názvu má být zkratka pro next-gen nebo to je pouhá obdoba např. s.r.o. či a.s. u firem zaregistrovaných v ČR? :)

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments