Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Stahujte Ultimu IV zdarma

Hned, jak si EA spraví nový web.

EA spustili webové stránky věnované fantasy RPG sérii Ultima a při této příležitosti také uvolnili plnou verzi Ultima IV: Quest of the Avatar ke stažení zdarma. Zatím si bohužel neužijete ani jedno, protože avizované webové stránky někdo zřejmě dočasně sundal nebo ještě nejsou správně zapsány v DNS registru.

Proč všechna ta sláva? Série Ultima už má za sebou jedenatřicetiletou historii a EA se společně s BioWare snaží připomenout, čím tyhle hry už od 80. let oslovovaly miliony hráčů. V internetovém obchodu Good Old Games si nyní můžete pořídit první a druhý díl Ultima Underworld a další podobné akce se nejspíš ještě chystají. Nemůže to náhodou znamenat, že se na E3 dočkáme oznámení nějaké zbrusu nové Ultimy?

Než zase EA svůj web nahodí, můžete si Ultimu IV stáhnout odjinud (27 MB, mirror na Joystiqu), k jejímu rozjetí si ale budete muset opatřit také emulátor starého MS-DOS s názvem DOSBox - ten naleznete zde. Pokud byste nejprve chtěli vidět, o co přicházíte, zkuste čtvrthodinovou nahrávku z hraní Ultimy IV na Youtube.

Jsou to přitom sotva dva měsíce, co EA zakázali šíření fanouškovských remaků Ultimy IV pro internetové prohlížeče. Tehdy se mělo za to, že firma chystá vlastní reboot od vývojářského týmu BioWare Mythic, a na adresu EA se snesla kritika z řady těch, co si špatně vyložili uvolnění copyrightu z roku 1997. Už vloni na jaře pak EA rozjeli vlastní gratis onlinovku Lord of Ultima.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PC
About the Author

Levis

Contributor

Comments