If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Celoroční statistiky SteamSpy: Nejvíce prodávané PC hry

Které mají přes milion kusů?

Z AAA her se přes milion povedlo přehoupnout DOOM, Civilization 6, Dark Souls 3, Rise of the Tomb Raider, Tom Clancy's The Division, XCOM 2 a Total War: Warhammer.

Praví tak neoficiální, leč obvykle odpovídající údaje SteamSpy, které neúnavně vyzobává data z uživatelských profilů na Steamu, pokud tomu tedy výrobce výslovně nezamezil.

Nabízí souhrnný žebříček všech 4,5 tisíce vypuštěných nových titulů, jichž se celkově prodalo na 216 milionů kusů. Lidé u nich průměrně strávili pět hodin a průměrně je stály 7 dolarů.

Free-2-Play tituly samozřejmě vládly, v čele s Heroes and Generals (13 milionů majitelů) a Palladins (6,4 mil.). Hned po nich následují multiplayeroví dinosauři ARK: Survival Of The Fittest a zombíci H1Z1: King of the Kill.

Značný úspěch letos slavily remastery, když Skyrim Special Edition vlastní 5,7 milionů uživatelů Steamu a dva díly BioShock přes tři miliony lidí. Po Darksiders Remastered sáhly 2,5 miliony, po Titan Quest 1,7 mil. Zde nutno dodat, že některé předělávky dostali majitelé originálu zdarma či se slevou.

Z nových her, které nejsou F2P, předělávkami či neměly Early Access už loni, pak bodovaly Stardew Valley, Dead by Daylight a Killing Floor 2.

Comments