Skip to main content

Steam hacknut, pozor na hesla a kreditky

Gabe Newell doporučuje změnit hesla.

Šéf Valve Gabe Newell oslovil prostřednictvím Steamu všechny uživatele a oznámil zjištění, že hacknutí fór z minulého týdne je hlubší a horší, než si mysleli.

"Zjistili jsme, že narušitelé získali přístup kromě fór i do databáze. Tato databáze obsahovala uživatelská jména, zabezpečená ("hashed and salted") hesla, seznam nakoupených her, emailové adresy, fakturační adresy a zašifrované údaje o kreditních kartách," napsal Newell.

Valve prý zatím nemá žádný důkaz o tom, že by narušitelé ukradli šifrovaná čísla kreditních karet a osobní informace, nebo že by rozlouskli ochranu, která hlídá kreditní karty a hesla.

Stejně tak zatím nejsou důkazy o zneužití kreditních karet. Newell nicméně dodal, že byste měli svoji kreditní kartu důkladně sledovat, pokud by mělo dojít k jejímu zneužití. Celá věc se zatím prošetřuje.

Ve Valve prý také zatím neví o žádném ukradeném Steam účtu, takže v současné chvíli neplánují nucenou změnu hesla u všech uživatelů. Newell ale zdůraznil, že by nebylo špatné, kdybyste si své heslo na Steamu skutečně změnili a pokud stejné heslo používáte i někde jinde, změňte si ho i tam.

Ukradeno bylo prý jen několik účtů na Steam fóra a Valve po opětovném spuštění fór všechny uživatele donutí ke změně hesla. Fóra hodlají spustit hned jak to půjde.

"Je mi skutečně líto, že se to stalo a omlouvám se vám za nepříjemnosti," uzavřel Newell.

Read this next