If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Steam nemůže zveřejnit prodejní čísla

Nejsou naše, ale vydavatelů, tvrdí Valve.

V minulosti se např. společnost NPD Group opakovaně vyjádřila, že chce zveřejňovat prodejní čísla zohledňující také digitální distribuci. Což by mohlo významně napomoci zejména PC trhu. Nicméně zrovna ze Steamu se těchto údajů nedočkáme.

Z Valve totiž ústy vývojářského bosse Jasona Holtmana zaznělo, že společnost tato data nemůže zveřejnit z důvodu, že náleží samotným vydavatelům. A také, že každotýdenní oficiální hitparáda nejvíce stahovaných produktů nemá příliš velkou váhu, čemuž příliš nerozumíme.

Není bez zajímavosti, že po zveřejnění čísel volá ELSPA, jakož i někteří vydavatelé - Bethesda či Codemasters. Nicméně z Valve jde odpověď, že velké firmy, využívající jejich služby - jako EA, THQ, Activision a 2K Games, se k potřebným údajům o prodejích svých her dostanou během pár minut po nalogování do systému. Lze tomu rozumět tak, že avizované firmy nezajímá, jak si eventuálně stojí konkurence?

Je to trochu začarovaný kruh, v němž Valve zřejmě hraje významnější roli, než se tváří. Každopádně v současné chvíli patří jejich Steam k největším online prodejcům, nabízejícím aktuálně téměř 900 her. Lze se však důvodně domnívat, že v dohledné budoucnosti se stávající utajení prodejních čísel přese všechno změní.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PC
About the Author
Comments