If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Studie zkoumá chování majitelů konzolí

Na PS3 se pouští DVD, na X360 online hraje.

Společnost Nielsen provedla docela obsáhlý průzkum na majitelích herních konzolí, který zjišťoval, k čemu všemu uživatelé svůj přístroj používají. Majitelé Xboxu 360 nejvíc hrají online, mnohem víc než na konzolích Playstation 3 (kde je onlina hraní navíc zdarma) nebo na konzoli Wii.

Majitelé konzole X360 tráví hraním online her celkem 28 procent času, zatímco na PS3 je to pouze 19 procent a na Wii 12 procent.

Na Wii se ale na druhou stranu s přehledem nejvíc využívají streamovací služby jako Netflix (online videopůjčovna) nebo iPlayer (přehrávač hudby). Majitelé Wii k této činnosti využívají celkem 20 procent času stráveného na konzoli - 10 procent lidí tuto činnost vykonává na X360 a 9 procent na PS3.

"Na rozdíl od ostatních dvou konzolí, hráči na Wii hrají hry převážně offline," píše se ve studii od společnosti Nielsen. Vysvětluje také, že to množství využívání Netflixu na Wii má možná co dělat i s tím, že bylo teprve nedávno zprovozněno.

Playstation 3 podle očekávání vede statistiku v tom, jak se využívá ke sledování DVD a Blu-rayů. Celkem 27 procent času při zapnutí tráví majitelé této konzole sledováním filmů a seriálů na discích. Na X360 tráví touto činností lidi pouze v 11 procentech času.

"V podstatě je Playstation 3 využíváno stejně jako DVD/Blu-ray přehrávač, tak jako herní zařízení," píše se ve studii.

Tagged With

Comments