Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

System Shock 3 o trochu přiblížen

Warren Spector promluvil.

Legendární designér, který vede nové studio OtherSide v Austinu, prozradil Polygonu nějaké nové informace o System Shock 3, plnohodnotném pokračování sci-fi RPG, které si nepleťte s chystaným moderním rebootem jedničky od někoho jiného.

Příběh hry bude prozkoumávat, proč Shodan, zlá umělá inteligence z předešlých dílů, chce zničit lidstvo a jaké pro to má motivy. Kolem ní se prý bude točit úplně vše, ačkoli dojde k nějakým změnám, které možná fanoušky překvapí, protože je nebudou čekat.

Logicky zní, že se vrátí původní dabérka Shodan - Terri Brosius - stejně jako pětice dalších herců, kteří propůjčili hlasy jiným postavám: Rebecca Sutton, Tommy Suarez, Rebecca Lansing, hackerovi z jedničky a vojákovi z dvojky.

Hra naváže na řadu nezodpovězených otázek z druhého dílu a hráči si dle Warrena Spectora na ně zaslouží znát odpovědi. Zatím se ovšem nerozhodl, jestli se trojka vydá stylem jedničky či dvojky, která byla tradičnějším RPG, prý to je pro něj oříšek.

Dějištěm System Shock 3 se stanou jak skutečné lokace, tak ty ve virtuálních světech. Časově bude zasazen do roku 2114, stejně jako dvojka. Autoři se snaží, aby vše odpovídalo skutečným výzkumům a odhadům, co v té době bude realistické. Datum vydání zatím neznáme, vše je teprve v plenkách.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

System Shock

PC

System Shock 2

PC

See 2 more

System Shock 3

PC

Awaiting cover image

System Shock Reboot

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments