If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tomb Raider měl dostat výroční remake, ale byl zrušen

O čem prý byl?

Se vším přišla neznámá fanstránka Raider, která se odvolávala na nějaký čínský zdroj, takže se nad uvěřitelností této spekulace zpočátku vznášely otazníky.

Na druhou stranu, je dobré mít na vědomí, že nějaký titul pojmenovaný Tomb Raider 25th Anniversary a plánovaný na rok 2021 figuroval v tom neslavném úniku z databáze GeForce od Nvidia, kde se později většina uvedených her potvrdila. Takže na tom možná něco bude, pokud tedy tento "únik" pouze nerozvíjí dříve známé věci.

Prý se mělo jednat o remaster titulu Tomb Raider Anniversary (původně z roku 2007), který však vydavatel Square Enix z nějakého neznámého důvodu zrušil, ačkoli byl určen k oslavě 25. narozenin série.

Vývojem údajně byli pověřeni Virtuous Studios (tedy nikoli Crystal Dynamics, což je divné) a vše mělo běžet na enginu z Rise of the Tomb Raider, s cílením na generaci PlayStation 4 a Xbox One.

Zajímavé, že do hry prý měly být přidány nějaké prvky ze survival trilogie. Na vše prý vábil tajný konec Shadow of the Tomb Raider, který byl odstraněn patchem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Tomb Raider: Anniversary

Xbox 360, PS2, Nintendo Wii, PSP, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments