Skip to main content

Tomb Raider měl dostat výroční remake, ale byl zrušen

O čem prý byl?

Se vším přišla neznámá fanstránka Raider, která se odvolávala na nějaký čínský zdroj, takže se nad uvěřitelností této spekulace zpočátku vznášely otazníky.

Na druhou stranu, je dobré mít na vědomí, že nějaký titul pojmenovaný Tomb Raider 25th Anniversary a plánovaný na rok 2021 figuroval v tom neslavném úniku z databáze GeForce od Nvidia, kde se později většina uvedených her potvrdila. Takže na tom možná něco bude, pokud tedy tento "únik" pouze nerozvíjí dříve známé věci.

Prý se mělo jednat o remaster titulu Tomb Raider Anniversary (původně z roku 2007), který však vydavatel Square Enix z nějakého neznámého důvodu zrušil, ačkoli byl určen k oslavě 25. narozenin série.

Vývojem údajně byli pověřeni Virtuous Studios (tedy nikoli Crystal Dynamics, což je divné) a vše mělo běžet na enginu z Rise of the Tomb Raider, s cílením na generaci PlayStation 4 a Xbox One.

Zajímavé, že do hry prý měly být přidány nějaké prvky ze survival trilogie. Na vše prý vábil tajný konec Shadow of the Tomb Raider, který byl odstraněn patchem.

Read this next