If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tržby velké trojky v roce 2009 nižší

Nintendo, Sony i Microsoft ztrácejí.

Tržby z herního byznysu byly u většiny herních společností v roce 2009 nižší. Velkou trojku, tedy konzolový triumvirát Nintendo, Sony a Microsoft, z tohoto počítání nevyjímaje.

Nejnovější odhady vycházející z čísel spol. NPD Group dokonce naznačují, že tržby se - oproti roku 2008, nejvíce snížily u Sony a to o více než miliardu USD (z 6.4 miliardy USD na 5.1 miliardy USD). V Nintendu a Microsoftu neměli zaznamenat až takhle výrazný propad, ztráta 200 milionů USD na tržbách totiž vedle výše zmíněného čísla vyhlíží docela zanedbatelně. Ano, v Sony na tom jsou, z hlediska ročního obratu, dlouhodobě pořád lépe, než např. v Microsoftu. Nicméně za tímhle je samozřejmě skutečnost, že operují se třemi konzolemi (PS3, PSP a PS2)…

Není ovšem bez zajímavosti, že X360 je jediná konzole, která zaznamenává kontinuální snižování tržeb, jakkoliv Microsoft nakonec prodal více her a konzolí, než v roce 2008. Úplně jinou kategorii představuje Nintendo, které mělo se svými stávajícími herními systémy navýšit svůj podíl na americkém trhu už na 50% - především na úkor Sony, kde mají 26%, Microsoftu patří zbyvších 24%. Přehledné tabulkové zohlednění statistik pak najdete v tematickém článku na serveru Gamasutra.

Comments