If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvoří polovinu konzolových hráčů ženy?

Jakou další konzoli kupují majitelé X360 a PS3?

Podle aktuálně zveřejněného průzkumu spol. NPD Group, monitorující americký trh, tvoří 44% z hráčů, hrajících na současných konzolích hry, ženy. Současnými konzolemi se přitom myslí trojice Wii, X360 a PS3, a v úvahu pro tohle počítání logicky připadá americký trh. Průzkum byl přitom proveden už v lednu tohoto roku a zúčastnilo se jej téměř 21,000 lidí.

Bez zajímavosti ale není ani další info. Největší procentuální zastoupení mezi hráči má věková kategorie 2-12 let (24%), následuje kategorie 25-34 let (20%) a pak 35-44 let (17%). Přičemž většina zúčastněných v případě nových informací o příchozí hře upřednostňuje formu ústního podání a nebo vlastní dojmy z hraní, zatímco info ze specializovaných magů či online reklama je údajně nechává spíše chladnými.

A co se týče vlastnictví jednotlivých konzolí, vězte, že vlastníci Wii jsou asi nejvíce skoupí na eventuální nákup další konzole do domácnosti. Nicméně když už k tomu dojde, preferují spíše X360 před PS3 (26% vs. 14%). U majitelů X360, jakož i PS3, je druhou konzolí v domácnosti přitom právě Wii, do níž investuje téměř každý druhý majitel obou herních strojů.

Tagged With

Comments