If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci herních bondovek a olympiád po 25 letech končí

Přišli o několik zakázek kvůli klesajícím prodejům.

Zatímco Skyfall se stalo nejnavštěvovanější bondovkou v domácích kinech a také nejúspěšnějším filmem všech dob ve Velké Británii, který překonal i Avatara, tvůrci herních odnoží museli zavřít krám.

Britské studio Eurocom bylo naposledy podepsané pod 007 Legends, remakem GoldenEye, Harry Potterem pro Kinect nebo olympiádami Vancouver 2010 a Beijing 2008. Svou činnost muselo ukončit po 25 letech nezávislé existence a propustit zbývajících 42 zaměstnanců.

Za důvody uvedlo od roku 2008 postupně klesající prodeje konzolových i PC her, což vyústilo ve zrušení několika nasmlouvaných projektů od vydavateli, neschopnost sehnat nové zakázky a nedostatek finančních prostředků na provoz firmy. Problémem měla být i konkurence od studií v zemích s nižšími náklady a daňovými úlevami.

Eurocom měl vedle bondovek na svědomí i jiné licencované tituly dle filmů, jako Doba ledová, Piráti z Karibiku, Batman Begins nebo Buffy the Vampire Slayer, ale u kritiků nikdy výjimečně nezabodoval a býval kritizován za zastaralé technické zpracování.

Finální trailer z 007 Legends

Tagged With

Comments