If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Damnation končí

Ještě je ale čeká soudní přelíčení.

Zdá, se že vývoj letošní vertikální střílečky Damnation (5/10, recenze) rozhodně nebyl tak hladký, jak se mohlo zdát. Předně byl nyní definitivně rozpuštěn tým jeho autorů.

Vývojáři z Blue Omega, kteří s hrou původně uspěli na soutěži modů do Unrealu a díky tomu získali kontrakt s Codemasters, byli tímto svým vydavatelem od projektu také několikrát odstaveni, jak nyní ukazují na internet uniklé kopie právních dokumentů.

Autoři si v roce 2007 najali dvě externí studia, Velvetelvis Studios a Point of View, aby na hře pracovala. V obou případech šlo zřejmě o špatný výběr, protože jejich spolupráce skončila vzájemnými nařčeními a nyní míří k soudu.

V jednu chvíli zřejmě Point of View na hře dáli pracovali, zatímco Blue Omega měli od Codemasters odstřihnutý přístup od samotného kódu hry. Jenže práce to měla být placená z kapsy vývojářů, ne vydavatele - proto zřejmě Codemasters čeká soudní přelíčení na tohle téma.

Další obvinění míří na Velvetelvis, jejichž "nepřijatelná", "nedokončená" a "zpožděná" práce prý měla za následek, že Blue Omega prošvihli svoje vlastní deadlines u Codemasters.

Zdá se, že Damnation se boří jako domeček z karet: nejprve výbuch u kritiky, pak slabá prodejní čísla a nakonec to končí u soudu. Jaká škoda.

Tagged With

Comments