If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ubisoft v zimě prodal více PC her

Znamená to, že DRM funguje?

Společnost Ubisoft zveřejnila své finanční výsledky za minulý fiskální rok končící 31. březnem a vyplývá z nich, mimo jiné, že prodali více PC her, než tomu bylo ve stejném ročním období loňského roku. To by vlastně znamenalo, že jejich agresivní DRM ochrana skutečně funguje. Konkrétně byla PC platforma zastoupena na tržbách UbiSoftu v lednu-březnu 2010 celkem 17%, oproti tomu v zimě 2009 to bylo jen 13%. Nicméně může to být jednoduše tím, že vloni pro PC vyšly méně zajímavé hry.

Přesto je společnost Ubisoft v nepěkné ztrátě. Sice prodali hry za 871 milionů euro, ale jejich čisté ztráty činí 44 milionů euro. Ubisoft po zveřejnění těchto čísel prohlásil, že očekává, že další rok už budou v zisku.

K dobrým prodejům jim hodně dopomohl Assassin's Creed II, kterého se prodalo 9 milionů kopií - a do tohoto čísla se nepočítají prodeje za duben a květen. Navíc PC verze se začala prodávat až počátkem března.

V prohlášení investorům zástupce Ubisoftu řekl, že Assassin's Creed 3, pojmenovaný Assassin's Creed: Brotherhood, je na tom velice dobře a už bude představen na E3. Také potvrdili, že k dalšímu dílu AC proběhne veřejná betaverze multiplayeru.

Comments