If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

UbiSoftí konference byla jen o Free-2-Play konverzích

Anno Online, Heroes Online či diablovka Raiders.

Teď, po skončení konference UbiSoftu z Gamescomu, už chápeme, proč ji raději ani vůbec nevysílal živě, ač to původně plánoval. Nestála totiž skoro vůbec za řeč.

Stejně tak jsme chytřejší, proč si EA schovali oznámení Free-2-Play Command and Conquer až na dnešek - zjevně měli insiderské informace o záměrech konkurence a tak se snažili ji trochu poškádlit s načasováním něčeho podobného na shodnou dobu.

UbiSoft v Kolíně nad Rýnem představil pouze nové webové nebo Free-2-Play odnože svých známých PC sérií. Nic o Assassinovi, nic o Far Cry ani dalších velkých hrách podzimu. Francouzský vydavatel možná usoudil, že než aby se snažil překonat vysoko nastavenou laťku na E3 konferenci, raději vše uchopí jinak.

Dočkali jsme se tak jen oznámení Might and Magic Heroes Online od slavných BlueByte. Půjde o Free-2-Play hru do prohlížeče a vidět ji můžete na obrázku výše.

Pak přišlo na řadu Anno Online, odnož budovatelsko-ekonomické strategie určená opět do webového prohlížeče a přístupná zdarma. K její cti nutno dodat, že i v browseru vypadá stejně pěkně jako dosavadní díly série. Budete moci obchodovat zboží s ostatními živými hráči nebo si od nich dokonce půjčit plavidlo v přístavu, pokud nemáte vlastní. Že by odpověď na multiplayerové funkce SimCity? Tvůrci slibují výběr ze 120 typů staveb a možnost vybudovat obrovská města s až 800 domy. Hračičkové si užijí díky možnosti upravit svou loď či avatara k obrazu svému.

ANNO Online - Gamescom trailer

Might and Magic: Raiders zase bude barevné akční RPG od asijské pobočky UbiSoftu, která se inspirovalo Diablem. Jak jinak než Free-2-Play, ale alfaverze nevypadá moc vábně:

Might and Magic: Raiders - Gamescom trailer

Přidejte notičku, že ode dneška běží ostrý provoz Ghost Recon Online, připomenutí již ohlášených ponorek Silent Hunter Online... a to je, přátelé, z konference od UBI na Gamescomu 2012 překvapivě úplně všechno.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments