If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Únik podrobných specifikací příštího Xboxu

Umožní nahrávání ze set-top boxu či import přímo z foťáku?

Prostřednictvím serveru VGLeaks se v noci na dnešek dostaly na svět údajné kompletní specifikace příští generace Xboxu, pracovně nazvané Durango. Nejsou nikterak překvapivé, protože v podstatě to samé přineslo Digital Foundry už v pátek a vzájemně to koresponduje, tentokrát je to jen podrobnější. Jedinou neodpovězenou, ale o to zásadnější otázkou zůstává, jak moc jsou tyto specifikace staré nebo jestli se ještě dodatečně nezměnily.

Vynecháme odborné detaily a pokusime se z toho vyzobat jen ty srozumitelné nové informace: v každém Xboxu 720 má být přítomen harddisk (údajně s minimiální kapacitou 500 GB) a šestirychlostní Blu-Ray mechanika s podporou 50 GB disků. Kinect má mít v bedně vlastní dedikovaný port, aby se předešlo potížím kvůli USB u X360.

Samotné USB porty mají být povýšeny na standard 3.0 pro rychlejší přenos dat. Vedle gigabitového ethernetového portu má podporovat bezdrátové standardy WiFi a WiFi Direct. Součástí příštího Xboxu bude celá řada akcelerací a enkodérů pro video i audio, které by teoreticky mohly sloužit pro nahrávání TV pořadů přímo ze set-top boxů či importu vašich nahrávek přímo z fotoaparátu nebo třeba mobilu.

Unikátní grafický čip postavený na DirectX 11.1, 800 MHz procesoru a 32 MB SRAM (rychlá paměť připojená přímo do GPU) prý oplývá dvanácti jádry, které celkově poskytnou až 768 vláken, takže ve špičce dokáže zpracovat 1,2 trilionu operací v plovoucí čárce za vteřinu.

Ohledně procesoru potvrdil tento únik to, co se již vědělo - tzn. osmijádrové CPU na 1,6 GHz, založené na tzv. PC technologii Jaguar určené pro nejnižší řadu laptopů a tabletů. Přičemž každé jádro má mít vlastní 32 KB L1 cache pro instrukce a to samé pro data cache. Každé jádro prý bude fungovat jako samostatný kus hardware bez sdílení výkonných zdrojů.

Tagged With

Comments