Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Univerzitní AI poráží mistry ve StarCraft

Počítač porazí i ty nejlepší.

Víte, jak opravdu otestujete umělou inteligenci počítače? Když dokáže porazit ty nejlepší hráče ve StarCraftu. Přesně to se rozhodli vyzkoušet na University of California v Berkeley.

Skupina programátorů zde vytvořila takzvaný Berkeley Overmind, tedy myslící počítač, který se po mnoha zápasem ve StarCraftu vytrénoval a na podzim roku 2010 porazil dokonce profesionálního hráče. Aby toho nebylo málo, nakonec vyhrál i turnaj umělé inteligence ve StarCraftu (ano, něco takového skutečně existuje!), který byl součástí konference 2010 Artificial Intelligence and Interactive Digital Entertainment.

Velký článek na webu Ars Technika, který napsal jeden z progamátorů, jde opravdu do hloubky toho, co všechno Berkeley Overmind dokáže a jak tým tuto umělou inteligenci vyvíjel.

Podle všeho má umělá inteligence nad člověkem výhodu zejména v tom, že dokáže mnohem rychleji postavit jednotky. Pořád má ale problémy rozhodnout se, jaký je nejlepší způsob, jak lidského protivníka porazit.

Na oficiálních stránkách Berkeley Overmind se dokonce můžete podívat na pár videí, na kterých počítač ve StarCraftu hraje.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

StarCraft

PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments