If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Unreal Engine 3 je zdarma

A to i ke komerčnímu použití.

Chtěli jste si vždycky vytvořit nějakou hru na profesionálním enginu? Máte šanci. Epic totiž vypustil do světa svůj Unreal Engine 3 zcela zdarma.

Pokud byste chtěli Unreal Development Kit využít k nekomerčnímu použití, nemáte nejmenší problém. Stačí zamířit na tuto adresu, stáhnout si potřebné soubory a pustit se do práce.

Zajímavé je, že použít se dá UE3 i pro komerční hry, které pak budete prodávat na digitálních distribučních sítích jako je Steam. I tak nebudete muset zaplatit ani korunu za zakoupení licence.

Už teď si můžete stáhnout dvě nekomerční hry vydané na Unreal Enginu 3 – The Ball Demo a Whizzle, který vytvořila skupina stojící za hrou Onslaught, což je mod Unreal Tournament 2004. Spolu s ní si můžete projít i dokumenty s kódem, který byl ke hře napsán. Také k ní dostanete vývojářský deníček, ve kterém je krok za krokem znázorněno, jak hra vznikala. Což může být velice dobrý návod pro vývojářské začátečníky.

Co se týče komerčního využití Unreal Engine 3, je uzpůsobeno opravdu spíše pro menší vývojáře her, kteří nemají na počáteční investice. Dle licenčních podmínek totiž hru můžete vytvořit zdarma, začít ji prodávat, ale jakmile vám vydělá více než 5 000 dolarů, budete muset Epicu posílat 25 procent z výdělků. Což nezní vůbec špatně!

Je to dobrá zpráva například pro fanouškovské remaky. Dočkáme se předělaného Deus Ex do Unreal Engine? Nebo přetvořeného Half-Life?

Comments