If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Unreal Engine 3 podporuje Steamworks

Dvě konkurenční společnosti spolupracují.

Zní to jako hodně nečekané partnerství. Dvě velké herní společnosti Valve a Epic Games, společnosti, které jsou si vlastně konkurencí, se dohodli na jistém spojenectví a spolupráci.

Na Game Developers Conference totiž Epic oznámil, že jejich Unreal Engine 3 bude mít nyní nativní podporu Steamworks od Valve. Studia, která si Unreal Engine 3 licencují, tak dostanou zcela zdarma kompletní přístup k této technologii.

Steamworks se může používat jako protipirátská ochrana, ale umožňuje i dobrou komunikaci se Steamem - achievementy, hráčské statistiky, auto-updaty a spoustu dalších věcí. Jelikož je Unreal Engine 3 jedním z nejlicencovanějších enginů, může být toto spojenectví docela nepříjemným pro konkurenční platformu Games for Windows Live od Microsoftu.

Valve na celém obchodu samozřejmě jenom vydělá. Znamená to pro něj téměř jistotu více her na jejich distribuční síti Steam.

Steamworks ale není všechno, co bude nově Unreal Engine 3 obsahovat. Epic Games oznámili, že bude mít také plnou podporu Nvidia 3D Vision, tedy 3D technologie od společnosti vyrábějící hardware.

Tagged With

Comments