If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Unreal Engine 4 bude ukázán u představení Xbox 720?

Tvrdí to hned několik zdrojů.

Spousta lid spekuluje, proč nechce zatím Epic veřejně ukázat možnosti jejich hotového Unreal Engine 4, který už představili několika svým partnerům. Všichni, kdo měli možnost Unreal Engine 4 ale vidět, museli podepsat přísné smlouvy o mlčenlivosti. Jak se ukazuje, mohlo by to mít něco společného s blížícím se oznámením nové konzole od Microsoftu.

Prozradili to hned dva zdroje z herního byznysu serveru NowGamer. Podle všeho by měl Unreal Engine 4 běžet na nové konzoli, kterou představí Microsoft na letním E3. Server se navíc od Grega Shorta, prezidenta EEDARu dozvěděli, že oznámení nové verze enginu je vždycky logické s oznámením nového hardwaru.

"Z marketingového hlediska je logické, aby byl Unreal Engine 4 předveden veřejnosti a oznámen společně s předvedením nového hardwaru." Má to i svou logiku. Proč ukazovat schopnosti nového enginu, když by většinu těch featurek, co bude mít, stejně Xbox 360 v současné podobě neutáhl? "Budou ukazovat všechny nové schopnosti a možnosti enginu, takže ho musí ukázat na něčem, co je dokáže také využít," dodal Greg Short.

O tom, že by měl Microsoft na letošním E3 představit nástupce Xbox 360, se spekuluje už od minulého roku a v posledních šesti měsících spekulace nabývají na intenzitě.

Sony mezitím rezolutně popřelo, že by na letošním E3 nějakou novou konzoli ukazovali.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments