If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úspěšná Bayonetta od Segy

A kolik kusů se prodalo ostatních her?

Akční Bayonetta se stala jedním z pilířů finančních výsledků Segy zohledňujících hospodaření společnosti Sega Sammy za posledních 9 měsíců (ke konci roku 2009). Sice došlo k menšímu poklesu tržeb, ale firma se vrátila do černých čísel i díky úspěchům svých herních značek.

Nejlépe se sice vedlo počinu Mario & Sonic at the Olympic Winter Games, který ve verzích pro Wii a DS prodal přes 5,5 milionu kusů. Nicméně Bayonetta se jako horká novinka nenechala zahanbit a 1,1 milionu kusů rozebraných na konzolích PS3 a X360 nevypadá vůbec špatně. Pro pořádek, mezi dalšími hity se umístily Football Manager 2010 (PSP, PC) se 740,000 prodanými kusy, resp. Phantasy Star Portable 2 (PSP) s 540,000 kusy.

Dalšími čísly pak mohou být regionální prodeje. Nejvíce her se za výše uvedené období prodalo v Evropě - 8,16 milionu kusů, poté v USA - 6,09 milionu, a nakonec v domovském Japonsku - 2,47 milionu. Při rozdělení prodejů na jednotlivé platformy zvítězilo Wii (18 her), kde se prodalo přes 4,5 milionu her. Poté bylo DS (15 her), kde se prodalo přes 3 miliony her. Na PS3 (8 her) a PSP (7 her) se shodně prodalo přes milion her. A nelze zapomenout ani na PC (6 her), kde Sega zaregistrovala 730 tisíc prodaných kusů.

Finanční zpráva, kterou můžete nalézt např. tady, sice hovoří i o nižším obratu v segmentu herních automatů a stagnaci v zábavních parcích. Závěrem se však znovu vraťme k úspěšnému projektu Bayonetta, kde se již nahlas mluví o druhém dílu.

Comments