Skip to main content

Už 40 milionu prodaných PlayStation 5, příští model má být tišší

Pochlubení se a uniklé drobky.

V době, kdy byly zahájeny předobjednávky speciálního Spider-Man 2 modelu konzole (v zahraničí se rychle rozebraly) a kdy došlo ke zlevnění původní verze konzole, se vyrojilo pár souvisejících novinek.

Předně, konzolí PS5 se už celosvětově prodalo přes 40 milionu kusů. Čili od ledna tohoto roku přibylo dalších 10 milionu kusů.

Pochlubila se tím oficiálně Sony v návaznosti na silný odbyt v červnu 2023, s nárůstem o 116 procent oproti situaci před rokem, zejména díky lepší skladové dostupnosti než dříve.

Na tuto platformu už je nyní k dispozici 2500 PS5 her.

A teď už neoficiální informace pocházející od věrohodného insidera s přezdívkou Zuby_Tech, který nedávno vypustil uniklá videa z PlayStation handheldu Project Q.

Podle něj bude nový, zatím ještě neohlášený model PS5 nést název CFI-1300. Prý bude založen na 5nm APU, což je změna oproti 7nm APU u dosavadních konzolí. Projevit se to má lepší energetickou náročností a vyšší rychlostí APU.

Dále tento inovovaný model PS5 údajně nemá mít tzv. liquid metal, tedy jakýsi "kapalný kov", což má zařídit, že bude ve finále o něco tišší.

Dle dřívější šeptandy máme tuto novou PS5 vidět na trhu už letos na podzim.

Read this next