Skip to main content

Už i GameStop bude streamovat hry

X360, PS3 tituly půjde hrát na PC.

Americká obchodní síť GameStop chystá svoji vlastní streamovací službu jako přímou konkurenci Gaikai a OnLive. Služba od GameStopu bude od začátku streamovat i hry určené pro Xbox 360 a PlayStation 3, a to zřejmě na jakoukoliv cílovou platformu včetně PC.

Za technologií stojí společnost Spawn Labs, kterou GameStop odkoupil začátkem letošního roku. Softwarový klient Spawnu nyní začal svoji ranou betaverzi a již v současné době z datového centra v Texasu streamuje hry pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Technologie je prý tak flexibilní, že nemá problém s kterýmkoliv vydaným titulem.

Uzavřená beta má trvat do konce roku, v 1. čtvrletí 2012 pak GameStop svoji službu oficiálně představí a nejpozději koncem jara by se měla rozjet naostro. Součástí bude i podpora čerstvě vydaných demoverzí, které prý vydavatelé pro funkčnost na Spawnu nebudou muset nijak upravovat.

Podobně jako OnLive a Gaikai chce i Spawn experimentovat se streamováním třeba na iPady nebo zapracováním do jednoduchého interfacu, který půjde ovládat přes Facebook. Podle výroků prezidenta firmy Tony Bartela bude technologie výhledově kompatibilní s chytrými telefony, ale třeba i televizory. O tom, zda celá služba někdy zamíří i do Evropy, zatím nejsou žádné informace.

Read this next