If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision nechtěli Modern Warfare

Prý nutili tvůrce do další hry z druhé světové.

Infinity Ward prozradilo, že Activision málem udělalo jedno ze svých největších obchodních pochybení. Původně totiž vůbec nechtěli, aby se Call of Duty 4 odehrávalo v současnosti. Chtěli, aby byla čtyřka další hrou z 2. světové války.

Šéf Infinity Ward Vince Zampella to prozradil v rozhovoru pro Official Playstation Magazine. Řekl navíc, že vývojáři chtěli pracovat na válečné hře ze současnosti už nějakou dobu, dokonce chtěli už dříve pracovat na hrách i pro konzole, ale Activision je drželo zkrátka a nepovolilo jim to.

"Už u Call of Duty 2 jsme nechtěli, aby se ta hra odehrávala během druhé světové války," říkal Zampella v rozhovoru. "Activision si to ale prosadil. Jako kompromis jsme dostali vývojářské aplikace pro konzole, takže jsme si s nimi mohli začít hrát."

Pro konzole prý chtěli dělat od začátku, ale Activision je do nich nechtěl pustit. "Považovali nás za PC vývojáře, ale my jsme na konzole chtěli od počátků."

Lidé v Activison dokonce udělali průzkum, aby Infinity Ward dokázali, že vytvářet moderní válečnou hru je bláznovství. Tvrdili, že by o něco takového hráči vůbec nestáli. "Museli jsme kvůli všemu bojovat," dodává hlavní manažer série Call of Duty Jason West.

Samozřejmě, riskantní krok, na který nakonec Activision přistoupilo, se mnohonásobně vyplatil. Call of Duty 4: Modern Warfare se prodalo 14 milionů kusů a předpokládá se, že Modern Warfare 2 na tom bude ještě lépe.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty 4: Modern Warfare

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments