If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V NHL 16 budou hokejisté v play-off zarůstat vousy

Oficiální představení hry.

Fotka z homepage.

Pár dnů po skončení mánie kolem u nás konaného MS v hokeji přišli EA s oficiálním oznámením NHL 16. Jako vždy vyjde v září, v plnohodnotné podobě pouze pro PS4/X1, zatímco na PS3/X360 se objeví tzv. Legacy edice jen s novými soupiskami.

Tak jako to na MS měla polovina týmu vítězů z Kanady, i ve hře budou hokejistům postupně růst vousy, takže v závěru boje o Stanley Cup budou čím dál zarostlejší. Slibováno je realistické tempo růstu a délka vousů pro jednotlivé hráče. Že by inspirace Geraltem ze Zaklínače 3? :)

Staronovou vlastností se stane návrat režimu EA Sports Hockey League, který minulý ročník absentoval kvůli přechodu na nové konzole. Dovolí šesti online hráčům založit tým a společně postupovat ligou, prý nějakým nově uchopeným způsobem. Specializované třídy hráčů pokusí zařídit vybalancovaný a kompetitivní zážitek, ale podmínkou je schopnost práce pro tým. Vedle toho tu budou i rychlá hra šesti proti šesti a online co-op, zřejmě s možností skočit do rozehraného zápasu.

Jen ilustrace.

V offline hře pro jednoho, Single Player Seasons, musíte coby manažer zohlednit nový systém morálky hráčů, který ovlivní výkon na ledě v závislosti na různých faktorech a osobnosti. Mód Be a Pro má zase těžit z nového stylu vývoje, kdy se činy na ledě přímo projeví na upgradu atributů hráčů, které také mohou podstoupit nově pojatý trénink.

Přesnější systém bruslení a plynulého převzetí puku zredukuje některé problémy z NHL 15, kdy občas bylo obtížné puk zkrotit. Co se týče vizuální prezentace, zůstane zachována spolupráce s NBC Sports, jen rozšířená o "příběhově laděný" komentář a další intro sekvence. Na stadionech máte dle atmosféry poznat, kde se právě nacházíte, o což se zaslouží specifické oslavy jednotlivých klubů, maskoti, chvalozpěvy či zvláštní objekty typu maják v aréně v Minnesotě.

Více informací na homepage, obrázky ani trailer zatím nejsou k dispozici.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments