If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve: Neprodáváme se žádné korejské společnosti

Ani Apple, ani nikomu jinému.

V minulém týdnu se objevily spekulace, že společnost Valve je uprostřed vyjednávání o odprodeji korejským společnostem Nexon a NCsoft. Chet Faliszek z Valve ale tyto informace na víkendovém Eurogamer Expo zásadně popřel.

Zpráva se původně objevila v korejském tisku a psalo se v ní, že Nexon a NCsoft se spojili a za Valve zaplatí 893 milionů dolarů. Chet Faliszek ale říká, že jde o naprostý nesmysl a nedocházelo ani k žádným jednáním.

"Nikdo na to ve firmě ani nemyslí. Všichni milují práci ve Valve, máme rádi pracovní prostředí, kolegy a způsob, jakým tvoříme. Nehodláme na tom nic měnit."

Už částka, za kterou měly korejské společnosti Valve koupit, byla podezřele nízká. Forbes odhaduje, že hodnota Valve je okolo 3 miliard dolarů.

Podle Cheta Faliszeka jde prostě o stejné výmysly, jako když se psalo, že chce Valve odkoupit EA nebo Apple. "Úplně to samé začalo, když nás navštívil Tim Schmidt z Apple." Říká, že se o tom psalo, i když Gabe Newell dal krátce předtím rozhovor pro New York Times, že se rozhodně Valve prodávat nikomu nebude.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments