Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve odmítá prozradit prodeje Steamu

Není třeba vědět, co dělá konkurence.

Hodně dlouho se spekuluje, jaké jsou prodeje her na Steamu a jak si vlastně stojí PC platforma v porovnání s konzolemi. Jenže se to jen tak nedozvíme. Valve opět řeklo, že prodeje ze Steamu nehodlají zveřejňovat. Přitom se má za to, že Steam dělá zhruba 50 procent prodaných her na PC.

Jason Holtman z Valve říká, že samotná idea žebříčků "je zastaralá". Ačkoliv Valve dává k dispozici přesná prodejní data, ale i další údaje - například kolik lidí hru dohrálo do konce a podobně - relevantním vývojářům a vydavatelům, nic z toho zveřejňovat nebudou.

"Když se člověk podívá, jak vznikají žebříčky z prodejů her v obchodech, neříkají úplně přesný příběh. Ukazují, že PC scéna umírá, ale ve skutečnosti je na vrcholu," říká Jason. Jenže jaksi nedodává, že kdyby Steam dodal k těmto žebříčkům také svá data, ukazovaly by ten příběh podstatně lépe.

"Pointou je, že pro vydavatele nebo vývojáře není nijak zvlášť důležité, aby věděli, jak se daří všem ostatním," vysvětluje, proč žádné statistiky nezveřejňují. "Co potřebujete vědět je to, jak se daří vaší hře. Proč se teď prodává tak dobře, proč se teď přestává prodávat. Kolik se jí prodá denně, kdy je to nejlepší. To jsou věci, které jim dodáváme."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PC
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments