If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vše co víme o PlayStation 4: Bude výkonnější než nový Xbox

Vývojáři prozradili časopisu Edge vše.

Časopis Edge je velmi vážený a má spoustu kontaktů mezi vývojáři. A ti redaktorům prozradili obrovské množství informací o konzoli PlayStation 4, kterou hodlá Sony s nejvyšší pravděpodobností odhalit již 20. února.

Podle těchto zdrojů bude PlayStation 4 výkonnější než nový Xbox od Microsoftu, bude dodáván s redesignovaným ovladačem a prodávat by se měl začít již koncem roku v Japonsku a USA. Do Evropy má PlayStation 4 přijít až počátkem roku 2014.

Ovladač

Nový přepracovaný ovladač by měl mít velikost DualShocku, ale na místě současného místa, kde je Select, Start a PS tlačítko bude touchpad. Technologie vychází ze zadního dotykového touchpadu z PlayStation Vita a bude mít velice podobné použití.

Na ovladači přibude tlačítko Share, které když stisknete, dostanete možnost dělat screenshoty a nahrávat video, které je pak možné rovnou online posílat na internet. PS4 hardware bude vždy kontinuálně nahrávat posledních 15 minut vašeho hraní v pozadí, které pak můžete použít, sestříhat a vystavit na internet.

Vydání

Podle zdrojů časopisu Edge by mělo PlayStation 4 vyjít v Japonsku a USA na Vánoce, do Evropy se pak konzole dostane se zpožděním počátkem roku 2014. Spolu s konzolí představí Sony také vylepšenou verzi PlayStation Eye, která zůstane kompatibilní se současnými PlayStation Move ovladači. Zatím není jasné, zda budou ke každé konzoli přibaleny Move ovladače.

Specifikace

Vývojáři jsou z PS4 nadšení. V soukromí se Sony omlouvala za složitost hardwaru u PlayStation 3, se kterou měli vývojáři dost problémy, protože měla opravdu netradiční architekturu. PS4 se ale v mnohém podobá klasickému PC, takže vývoj na ni bude mnohem jednodušší.

Zatímco Durango od Microsoftu obsahuje 8GB DDR3 paměti, Orbis (kódové označení PS4) má pouhé 4GB paměti. Jenže jde o DDR5 paměti, které jsou schopné pohybovat s daty o rychlosti 176 GB za sekundu, čili by rozdíl neměl být žádný problém. Navíc Sony vývojářům oznámilo, že se pokusí vyrovnat 8GB, které bude mít nový Xbox. Jenže opět by šlo o 8GB DDR5 pamětí.

Obě platformy budou mít osmijádrový procesor o rychlosti 1,6GHz od AMD. Microsoft pak zvolil grafickou kartu postavenou na DirectX 11. Podle vývojářů má ale Sony o něco výkonnější grafickou kartu. Jde o grafiku od AMD s architekturou R10XX.

Na papíře podle vývojářů systém Sony předstihne to, co bude v budoucnu představovat Microsoft. Se systémem Sony je navíc podle všeho velmi snadné pracovat.

Tagged With

Comments