If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ve Velké Británii zkoumají, zda nejsou Free-2-Play hry nelegální

Děti totiž utrácejí příliš mnoho peněz.

Office of Fair Trading, což je britská obdoba naší obchodní inspekce, zkoumá free to play hry určené pro děti, které obsahují "agresivní" nákupy uvnitř aplikací. Tedy mikrotransakce.

Britská obchodní inspekce bude zkoumat, zda tyto hry děti nenutí utrácet peníze, aby mohly dokončit zdarma stažené hry.

Vyšetřování bylo spuštěno poté, co se objevilo několik případů, kdy rodiče zjistili, že jejich děti utratily obrovské množství peněz ve hrách. Například v únoru pětiletý Danny Kitchen utratil 1700 liber ve hře Zombies vs Ninjas, která je na iPadu zdarma.

Minulý měsíc zase třináctiletý Cameron, jehož otcem je policista Doug Crossan, utratil ve hře 3700 liber. Otec musel na syna podat oznámení na podvod, aby peníze získal zpět.

Inspekce bude zkoumat, jak moc jsou tyto in-game purchases agresivní a zda nejsou schválně zaměřené na děti. Ve výše vyjmenovaných případech rodiče neměli ani nejmenší tušení, že ve hrách je možné něco kupovat za skutečné peníze.

Pokud by inspekce rozhodla, že to, co dělají free to play hry, je v rozporu s právem, výrobci F2P her už by museli dělat tyto tituly pouze pro dospělé nebo omezovat mikrotransakce u titulů určených pro děti.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments