If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Velká bazarová krádež

2200 her a honička jak z akčního filmu.

Také jste se na diskusních fórech často setkávali se stížnostmi amerických hráčů na to, že internetový obchod GameFly své zásilky neposílá včas anebo se ztrácí? Konečně se asi přišlo na to, čím to bylo.

Bývalý zaměstnanec americké pošty v Pennsylvánii, Reginald Johnson, se totiž před soudem přiznal ke zcizení celkem 2200 bazarových her. Vzniklá škoda se v přepočtu odhaduje na zhruba 1,5 milionu českých korun.

Johnsonovi, který hry kradl v období mezi dubnem a zářím roku 2008, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 12-18 měsíců. Rozsudek bude vynesen 13. ledna.

A jak že k tomu došlo? Firmě zřejmě začalo být podezřelé, že se ztrácí tolik zásilek - a metodou pokus/omyl postupně vyřadila ty, které z jejich zcizení podezírala. Policii pak upozornila přímo na Johnsona.

Ten se ovšem nedal tak snadno: když za ním strážci zákona přišli do práce, všeho nechal, dal se na útěk a policejním vozům pak ještě ujížděl ve svém SUV, které ale nakonec z nervozity naboural - jako by mu nestačilo ani to, prchal pak prý chvíli dokonce po svých, než jej policie konečně zastavila.

Jenom v tu chvíli měl u sebe totiž batoh s celkem jedenaosmdesáti hrami czizenými z GameFly. Bližší prohledání ho také usvědčilo z toho, že ukradené kousky okamžitě prodával konkurenčnímu GameStopu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PC
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments