If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vylepšení Arcade modelu Xbox 360

Dvojnásobné navýšení interní paměti.

Microsoft včera oficiálně potvrdil dřívější spekulace ve vztahu k jejich nejlevnějšímu modelu v řadě X360 konzolí, označovanému jako Arcade. Mluvčí společnosti pro server Kotaku řekl: "Zdvojnásili jsme velikost interní paměti konzole, ze současných 256MB na 512MB. Chceme tak nabídnout našim zákazníkům příjemnější prožitky na Xbox Live a to za stejnou cenu."

Jinými slovy, vylepšený model bude k dostání ve stejné cenové relaci, jako tomu bylo dosud. Přičemž na trhu by měl být již v těchto dnech, neboť v dubnu mělo dojít k jeho postupnému vyexpedování do obchodů. Minimálně tedy v USA.

Za připomenutí v tomto kontextu stojí, že předělaná a zmodernizovaná verze interfacu konzole X360 - New Xbox Experience, vyžaduje pro své nainstalování 128MB (jako minimum). A že některé hry ke stažení, skrze službu XBLA, již v tuto chvíli přesahují 500MB.

Takže, ač jde ve finále rozhodně o vstřícný krok Microsoftu, mít v éře digitální distribuce na trhu herní systém bez harddisku je poněkud limitující. A vysokokapacitní paměťové karty to asi nezachrání. Co myslíte?

Tagged With

Comments