If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vypukly vánoční slevy na Steamu i jinde

Podzimní hity za polovic nebo výhodné kompilace.

Tak jako v tomto svátečním čase každý rok se rozjely mohutné výprodeje na Steamu. Lidé pracující v herním průmyslu je často považují za devalvaci hodnoty her a symbol úpadku, protože jistota příchodu brzkých slev, pouhých pár měsíců od vydání, odrazuje od nákupu za původní cenu a deformuje tak celý trh. Naopak hráči je milují a nakupují ve velkém, aniž by pak většinu her vůbec někdy stihli spustit (viz nástroj, který v tomto směru proklepne váš uživatelský profil).

V průběžně obměňované nabídce se nachází třeba říjnové Dishonored (v češtině) nebo zářijové Borderlands 2 se slevou 50%, tzn. ušetřetní asi 250-370 Kč oproti běžné ceně krabicovky.

Špatným krokem není ani kompilace obou dílů Darksiders včetně datadisků za pouhých pár stovek, všechny hry se značkou Toma Clancyho (celé série Ghost Recon, Splinter Cell, Rainbow Six, H.A.W.X. plus veškerá DLC) za 1400 Kč, teprve měsíc starý Hitman: Absolution za 600 Kč, čtvrtý díl SimCity za 70 Kč nebo pětice her z řady Prince of Persia celkem za 300 Kč.

Samozřejmě nechybí ani bleskové slevy trvající jen pár hodin, kde bylo levně např. I Am Alive, nebo možnost hlasovat, u čeho byste rádi snížení ceny o 75% viděli příště. Aktualizace - na Steamu přibyl Dead Island za 175 Kč, předčasný přístup do DoTA 2 (F2P od Valve) za 350 Kč nebo celá série Dawn of War za 250 Kč.

Pro příznivce nezávislých titulů je k dispozici sedmá Humble Indie Bundle s Legend of Grimrock, Dungeon Defenders, The Binding of Isaac, Shank 2 či Indie Game: The Movie za částku, jakou si sami určíte (průměr teď dělá šest dolarů). Na GetGames zase přišli s akcí "2 hry za dvanáct liber", přičemž vybírat lze z Civilizace 5 GOTY, Shogun 2, Stronghold 3 nebo Serous Sam 3.

GoG.com daroval kupujícím klasik od EA (Alpha Centauri, Wing Commander, Privateer) jejich datadisky. Z iTunes lze po omezenou dobu zdarma stáhnout celou první epizodu jedné z her roku 2012, adventury The Walking Dead, která jinak stojí 4-5 eur (další epizody jsou dokoupitelné v balíčku za cca 15 eur).

Zimní výprodej byl spuštěny i na Xbox Live. Na této adrese slibuje Microsoft každý den až do 31. prosince 2012 vánoční slevy. "Nabídka se denně mění - ve slevě může být až 10 her najednou a ušetřit lze až 50 procent," snaží se nalákat na XBLA tituly, nyní konkrétně na Joe Danger 2, RAW - Realms of Ancient War, Kinect Party či The Simpsons.

Máte-li tip na nějaké další vánoční slevy, které stojí za pozornost, podělte se s ostatními v diskusi.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments