Skip to main content

Výstava E3 2023 je oficiálně zrušena

+ zdůvodnění.

První pochybnosti o realizaci velkolepého plánu od pořadatele PAX nastaly začátkem roku, kdy vycouvali Microsoft (prý škrtá rozpočty a chce mít vlastní akci), Sony (jiná politika) i Nintendo (nemá co ukazovat za hry a na nástupce Switch je to asi moc brzy). V minulých dnech pak provedli otočku UbiSoft, SEGA či Tencent.

Nyní už je jasné, že E3 2023 je oficiálně prohlášeno za zrušené, a ve dnech 13. až 16. června tedy neproběhne.

Akce nedokázala nasbírat potřebný zájem ze strany výrobců her, aby byla udržitelně proveditelná.

Kyle Marsden-Kish, globální VP gamingu z ReedPop (mj. vydavatel Eurogameru), ve vysvětlení řekl, že to bylo obtížné rozhodnutí, jelikož na organizaci vynaložili spoustu energie a času, ale zrušení bylo zkrátka nezbytné.

"Rozumíme tomu, že zúčastněné strany by neměly připraveny hratelná dema a že jejich příprava by sebrala čas, který by jim pak chyběl jinde. V cestě stály překážky, které naši partneři nedokázali překonat. Těm, kteří byli připraveni na E3 2023 být, se omlouváme, že nemůžete být na akci, na jaké si zasloužíte a jaká se očekává od všech z produkce ReedPop".

Do budoucna se však nadále počítá se spoluprací mezi ESA a ReedPop na "budoucích akcích E3".

Prezident ESA, Stanley Pierre-Louis, o všem poskytl rozhovor Gamesindustry.biz, kde se lze dočíst další důvody. Například že časová linka vývoje her se změnila kvůli koronaviru. Nebo že ekonomická krize přinutila mnohé výrobce šetřit, co se týče marketingových investic do velkých živých akcí. A jiní se zase rozhodli hledat správný poměr mezi živými akcemi a digitálními vysíláními, která se jim osvědčila během pandemie. Dlouholetý majitel E3 se prý snažil, seč to šlo, a zpočátku zaznamenal velký zájem a silný start, avšak postupem času vyšlo najevo, že je s tím spojeno hodně výzev a herní vydavatelé jsou tím, kdo si sám rozhoduje o svých krocích, které jim fungují nejlépe pro propagaci her.

Read this next