If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Osahejte si realistickou tvář v interaktivním tech-demu Nvidie

Stáhnutelný FaceWork umožňuje měnit parametry v reálném čase.

Zapomeňte na 3D Mark, schopnosti vaší grafické karty se odteď budou posuzovat podle toho, jestli a jak zvládne nové tech-demo FaceWork od Nvidia. Ano, to je ta dechberoucí ukázka realistické tváře pro hry budoucnosti, která debutovalo na březnových odborných konferencích. Nyní ho dala volně k otestování pro kohokoli, stačí download 300 MB z Nvidia.com nebo GURU3D.

Rozběhnou ho pouze DirectX 11 a CUDA kompatibilní grafické karty (GeForce GTX 670 nebo lepší) s operačním systémem Windows 7 a podporován je i SLI režim. Lákadlem ke stažení je, že se jedná o interaktivní demo, takže se můžete nejen kochat věrných výrazů a mimikou, ale s tváří Ira (tak se virtuální postava jmenuje) si i lehce pohrát - vybrat si ze tří prostředí pro jeho různé nasvícení, nastavit odlesky pleti atd.

Jak je známo z dřívějška, kdy svou vizi nextgen obličejů předvedli při čerpání ze stejných zdrojových dat i Activision, předlohou tohoto tech-dema byl v americkém Institutu kreativní technologie skutečný muž, jehož obličej se fotograficky snímal (jeho geometrie, povrch a nasvícení), aniž by k tomu byl použitý speciální makeup nebo nějaké jiné pokročilé triky.

Tagged With

Comments