If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wii se snížení ceny jen tak nedočká

Nintendo sází na silné herní značky.

Prezident Nintenda, Satoru Iwata řekl, že Wii se v brzké době žádné slevy nedočká. Určitě ne tento kalendářní rok.

Nintendo se případnému zlevnění ale nijak nevyhýbá: „Samozřejmě neříkáme, že se to nemůže nikdy stát, ale pro blízkou budoucnost o tom neuvažujeme," řekl prezident Nintenda pro The Associated Press.

Iwata také věří v to, že kdo konzoli chtěl, ten si ji už koupil. „Teď se musíme dostat k těm, kteří koupi zvažovali, ale ještě se k tomu nedostali," naznačuje Iwata svůj nový cíl.

A právě k těmto zákazníkům se chce Nintendo dostat skrze nabízenou hodnotu, například nově oznámený bundle – v něm je konzole, Wii Sports, New Super Mario Bros. Wii, původní Donkey Kong a Wii Remote Plus.

Seznam her, které má Nintendo připravené na tyto Vánoce je také velmi silný – Donkey Kong Country Returns, Wii Party, GoldenEye 007, Epic Mickey, Sonic Colours a Just Dance 2. V Japonsku a Americe také Kirby's Epic Yarn, který v Evropě vyjde až příští rok. Nintendo tedy cenu snižovat nehodlá a věří ve své hry.

Se slevami to nevypadá nijak růžově ani u konkurence, kde cena díky pohybovým periferiím nepřímo roste. K tomu navíc Sony zavedla dobrovolný placený program PlayStation Plus a Microsoft zvýšil cenu Xbox Live Gold o 10 dolarů. Všichni tři hráči tak letošní Vánoce sází pouze na silné hry, přidanou hodnotu a bundly. Znamená to tedy snížení ceny konzolí na příští podzim?

Tagged With

Comments