Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox 720: Bude Alan Wake 2, Saints Row 4

Shání se lidé na další CoD, pracuje i Rare.

Jak se zdá, spekulace budou nejspíš pravdivé a příští léto odhalí na E3 Microsoft novou konzoli - nástupce Xbox 360. Herní vývojářská studia totiž už začínají tiše pracovat na hrách, které by měly na konzoli nové generace přijít. Pro zjednodušení říkejme této nové konzoli pracovně Xbox 720.

Časopis Xbox World, který má překvapivě dobré zdroje a spousta jejich informací se nakonec potvrdila jako pravdivá, tvrdí, že spousta studií již začala pracovat na hrách pro nový Xbox. Mezi prvními tituly na Xbox 720 by měl být Alan Wake 2, na kterém již dělají v Remedy. Volition a THQ už dokonce pracují na Saints Row 4, i když ještě nevydali třetí díl. Čtyřka ale vyjde už na novou konzoli.

Pozadu očividně není ani Activision. Vývojářské studio Treyarch, které má na starosti sérii Call of Duty, na svých stránkách zveřejnilo inzerát, ve kterém shánějí softwarového inženýra na "velmi úspěšnou sérii". Tento člověk má pomoci přivést ji "na novou konzoli". Ano, může jít o PS Vita nebo Wii U. Nebo také ne.

Na hrách pro novou konzoli podle informací Eurogameru pracují jaké v Lionhead, kteří stojí za Fable a v Turn 10, což jsou tvůrci Forza série. Dokonce také Rare, kteří stojí za spoustou Kinect titulů, by měli dělat na hře pro Xbox 720, která by měla být tentokrát pro dospělé hráče.

Už od několika zdrojů se k nám dostala informace, že Xbox 720 bude odhalen na E3 v příštím roce a konzole by měla být v prodeji na Vánoce 2013. Dávalo by tedy smysl, že vývojářská studia začínají pracovat na prvních hrách dva roky předtím, než konzole vyjde.

Read this next