If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xbox One pozítří v letňanské herní hale nenajdete

Den před konáním byl ohlášen program zaměřený na masy.

Zatímco na srpnovém Gamescomu v Kolíně nad Rýnem nebo na zářijovém EG Expo v Londýně si lidé novou konzoli Xbox One osahat mohli, do Prahy ji nakonec Microsoft překvapivě nepřiveze, pouze bude přítomen starý Xbox 360 se staršími hrami či Kinectem. Důvody známy nejsou, ale pravděpodobně souvisí s oficiálním uvedením v ČR až příští rok, aneb možná někdo usoudil, že by bylo zbytečné namlsat davy na novou platformu, když si ji u nás hned tak nekoupí.

Vyplynulo to z dnešní tiskové zprávy pořadatele herní haly, která koncem tohoto týdne v areálu PVA Expo znovu doprovodí populární letňanské veletrhy For Babies a For Toys určené pro modeláře a rodiče dětí, s nimiž sdílí vstupenku.

Z tohoto kompletního programu zveřejněného nezvykle až pouhý den před zahájením, což může hráčům z daleka komplikovat rozhodování či organizaci, zda a jak dorazit, jsme se bohužel nedozvěděli, které konkrétní hry budou k mání na již v létě potvrzené PlayStation 4, pouze neurčitě toto: "Hráči si zde mohou sami vyzkoušet řadu titulů, které již brzy na tuto platformu vyjdou."

Největší novinkou proto je, že v herní hale nebudou vůbec přítomny expozice domácích Electronic Arts (na rozdíl od loňska s velkými prezentacemi Medal of Honor či Need for Speed) a že si na místě odbude velkou premiéru zbrusu nový handheld Nintendo 2DS: "Na celkem 30 stojanech si návštěvníci zahrají tituly jako Animal Crossing: New Leaf, Donkey Kong Country Returns 3D nebo Luigi's Mansion."

Distributor ConQuest se zjevně hodně snažil, protože do této dedikované herní haly zabloudí z těch ostatních převážně nehráči, kteří by mohli být tou pravou cílovou skupinou pro celkem čtrnáct stojanů s Wii U a řadou ještě nevydaných her: Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games, Bayonetta 2, Mario Kart 8, Super Mario 3D World nebo Donkey Kong Country Freeze.

Hojně zastoupena bude i doznívající platforma PS3 s podzimními tituly Gran Turismo 6 nebo Ratchet and Clank: Nexus, nepočítáme-li Beyond dostupný všem v teple domova díky demu. Stojany s VITA nabídnou již prodávané hry jako Killzone Mercenary nebo Tearaway. Česká Sony při této příležitosti ohlásila, že dvě další hry pro příslušenství Wonderbook - Walking with Dinosaurs (Putování s Dinosaury) a Book of Potions - u nás uvede 13. listopadu 2013 opět s kompletní lokalizací.

Oproti tomu hardcore hráče na ForGames 2013 zachrání královohradecký Playman, který od UbiSoftu čtrnáct dnů před vydáním vymámil hratelnou verzi Assassins Creed 4, ale o tom se už vědělo déle. Milovníky hudebních her zase uspokojí Rocksmith 2014 nebo Just Dance 2014. A kdo ještě nemá srpnový Splinter Cell, může si ho připomenout v rozlišení 4K.

Comments