If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zakladatel BioWare o upgradovaných PS4 a Xbox One říká, že by to bylo nepříjemné

Je to podle něj špatný nápad.

Jak se zdá, nejen hráči nejsou potěšení ze spekulací, že by Sony ještě před říjnem mělo vydat upgradovanou verzi PlayStation 4. GameSpot nedávno mluvil se spoluzakladatelem BioWare, Gregem Zeschukem, a ani jemu by se to moc nelíbilo.

"Bylo by to obrovsky nepříjemné a facka celému účelu konzolí," řekl pro GameSpot. "Nevzniklo to navíc jen tak. Například u původního Xboxu... Microsoft měl několik různých DVD mechanik. Nikomu to neřekli, ale jako vývojář jste zjistili, že každá mechanika má jiný výkon a vznikaly tak problémy."

Zeschuk říká, že výhodou uzavřeného systému a specifikací je, že je pro vývojáře jasné, s čím pracují. "Celý účel konzolí je mít předem dané požadavky a pracovat s určitým hardwarem. Změnit to je úplné šílenství."

Spekuluje se, že o podobném upgradu uvažuje také Microsoft, protože Phil Spencer v březnu říkal, že přijdou s novým hardwarovým výkonem během této generace. "Je to jakoby měl Microsoft pocit, že Sony je výkonnější než oni a tak je chtějí dohnat. A Sony si říká, že když to chtějí udělat, tak je zase předeženou."

"Je to prostě špatné. Podle mě je lepší to uzamknout a nechat vývojáře dělat svou práci. Když se zaměří na vývoj na daném hardwaru, výsledky jsou vždycky lepší."

Tagged With

Comments