If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaměstnanci Infinity Ward žalují Activision

Požadují po nich půl miliardy dolarů.

Activision se ze špatného veřejného mínění nejspíš jen tak nevyhrabe. Nejenže jim z Infinity Ward neustále odchází klíčoví vývojáři (už jich odešlo 26 a většina přešla do Respawn Entertainment), ale bývalí a dokonce i současní zaměstnanci se rozhodli svého zaměstnavatele žalovat. Dluží jim totiž peníze. V podstatě na Activision podali stejnou žalobu, jako bývalí šéfové Infinity Ward Vince Zampella a Jason West.

Jde o celkem téměř 40 zaměstnanců, z nichž někteří v Infinity Ward stále pracují. Podali společnou žalobu na porušení smlouvy a nezaplacení honorářů z výdělků.

Nezaplacené bonusy už dělají dohromady opravdu obrovskou částku. Jedná se o zhruba půl miliardy dolarů a žaloba tvrdí, stejně jako ta od Zampelly a Westa, že je Activision odmítá zaplatit, aby z Infinity Ward neodcházeli další lidé.

Žaloba přímo tvrdí, že Activision tak drží zaměstnance jako rukojmí, aby dokončili Modern Warfare 3.

A o jaké částky se konkrétně jedná? Očividně už Activision zaplatil zaměstnancům 28 milionů dolarů za bonusy, ale jenom za rok 2009 jim dluží ještě 54 milionů dolarů. Do toho ale nejsou započítány další procenta z prodeje hry za rok 2009 a 2010 a další peníze z pronajímání enginu, který v Infinity Ward vytvořili. Activision měl za zaměstnance také investovat do akcií, což neudělal. Celkem jednoduše o téměř půl miliardy dolarů, když se započítají i úroky, soudní výlohy a další věci (psychická újma a podobné).

Podle žaloby má navíc Activision povinnost zaplatit zaměstnancům, kteří s ním ukončí pracovní poměr, všechny bonusy do 72 hodin. Nikdo z lidí, kteří z Infinity Ward odešli, ale žádné peníze nedostali.

Activision už na žalobu reagoval a podle jejich mínění nemá žádnou šanci na úspěch. Co jiného by ale měli říkat? Dále tvrdí, že bonusy za Modern Warfare 2 vyplácejí dle dohodnutého harmonogramu.

Comments