Skip to main content

Jak na zamrzání L.A. Noire?

Může za to přehřívání?

Nejrůznější majitelé starších modelů PlayStation 3 hlásí, že jejich stroje mají problém utáhnout detektivku L.A. Noire. Povětšinou jde o modely PS3 ve verzích 60GB a 80GB, kterým hra zamrzá, padá nebo rovnou vypíná celé konzole, hrajete-li déle v kuse.

Na vině je podle hráčů přehřívání. Rockstar Social Club jednu chvíli dokonce doporučoval hráčům, aby neupdatovali firmware na verzi 3.61, ale tento příspěvek už byl stáhnutý. V původním příspěvku někdo z podpory Rockstaru tvrdil, že hra se přehřívá pouze na PlayStationech 3 s instalovaným firmwarem 3.61. Stroje se prý mohou náhodně vypínat nebo zamrzat na 30 nebo klidně až 120 minut. Rockstar v příspěvku také tvrdil, že už dokončuje práce na prvním patchi, který má zlepšit stabilitu hry a zamezit mimo jiné právě zamrzání.

Jenže tento příspěvek byl během dne smazán a nahrazen jakýmsi oficiálním návodem, jak v podobných případech postupovat, a to i pro majitele Xboxu 360. Nejprve musíte smazat své L.A. Game Data (ne savy!) přes PlayStation 3 Game Data Utility. Vytvořte si nového dočasného PS3 uživatele, spusťte hru a zkuste tentokrát hrát, když jste odhlášeni od PSN.

Pokud by ani tohle nepomohlo, přesuňte svoje uložené pozice na USB disk, zkopírujte je na PC a pak je pošlete Rockstaru přes tyto stránky.

Pro majitele Xboxu 360 je postup podobný: nejprve mají vyčistit cache, poté vytvořit offline Silver Gamertag a zkusit hrát znovu. Zbytek rad se omezuje na obecné rady typu "nemáte poškrábaný disk" nebo "zkuste hrát na jiné konzoli".

Sony zatím odmítá celou věc komentovat. Vzpomeňte ale, že starší modely PlayStationu 3 mívají s novými hrami občas potíže, dokud se neobjeví příslušný firmware - viz třeba Uncharted 2.

Read this next