Skip to main content

Záznam E3 konference Nintenda

Na konzoli Wii U vyjdou ty největší pecky.

Je bez debaty, že tento večer bude zasvěcený především Projectu Cafe, zbrusu nové konzoli sloužící jako nástupce Wii. Nintendo ale každoročně překvapí slušnou várkou nových her a byl by v tom čert, kdyby bylo letošní E3 výjimkou - zvlášť když série Zelda slaví 25. výročí a je ideální čas na druhou vlnu lepších her pro 3DS. Začínáme v úterý 7. června v 18 hodin našeho času.

Our live coverage of this event has finished.

Vážení a milí čtenáři, tisková konference Nintenda má podle očekávání zpoždění cca pěti až deseti minut. Dnešním živým přenosem vás bude stejně jako včera na Microsoftu a Ubisoftu provázet Levis.

Jan Doskocil

V sále sice baby nejsou, je tu třeba ale Jošinori Ono z Capcomu, prvotřídní dublér George Clooneyeho jménem Laurent Fischer, což je takový chlápek z marketingu Nintenda, a samozřejmě velká fronta lidi čekajících venku. Tipujeme, že tak polovina z nich bude mít smůlu.

Jan Doskocil

E3 konference Nintenda začíná ve velkém s živým orchestrem, který na pódiu hraje titulní hudbu ze Zeldy. Jedna z nejslavnějších sérií Nintenda slaví letos 25. výročí a očekává se, že dnešní večer se ponese právě v jejím duchu.

Jan Doskocil

Jako první bude mít proslov právě autor Zeldy, slavný designér Šigeru Mijamoto. Chlapec nám trochu zestárl, ale uctivá poklona, taky zdravíme, roztomilý přízvuk, pár japonských citoslovců... a už tu raději máme živého tlumočníka. Dozvídáme se, že Zelda letos slaví 25. výročí. To bychom možná chytli i v té japonštině.

Jan Doskocil

Mijamoto teď nechává hrát orchestr charakteristické zvuky, např. pro otevření truhly nebo vyřešení puzzlu, a dělá při tom všelijaká roztomilá gesta rukama. Mijamoto by mohl hrát v příštím dílu Mickey Mouse.

Jan Doskocil

Legend of Zelda: Link's Awakening pro Gameboy bude od dnešního večera ke stažení na internetovém eStore 3DS. Naopak kooperativní Zelda Four Swords pro čtyři hráče bude na DSi ke stažení úplně zdarma, a to již od září. A samozřejmě koncem roku vyjde Legend of Zelda: Skyward Sword koncem roku po celém světě, komplet i se zvláštním zlatým Wiimote.

Jan Doskocil

Ten samý orchestr, co nám tu sedí, bude k 25. výročí hrát muziky ze Zeldy na podzim naživo hrát v US, Japonsku i v Evropě. Chystá se také vydání filmové hudby z Ocarina of Time jako oficiální soundtrack. Zdarma ho dostane prvních pár lidí, co se přihlásí do Clubu Nintendo. Společně s vydáním Skyward Sword pak vyjdou živé nahrávky právě z evropských podzimních koncertů orchestru.

Jan Doskocil

Velké díky všem fanouškům od pěti klíčových vývojářů Zeldy a tím končí první část dnešní tiskovky. Teď si pojďme dát něco zábavnějšího - třeba Project Cafe?

Jan Doskocil

To by nám mohl povědět Satoru Iwata, prezident Nintenda.

Jan Doskocil

Iwata je přesvědčený, že od vydání konzolí Wii a 3D se mění hráčská populace. Některé konzole se zaměřovaly na casual hráče, jiní na hardcore pařany. Každá rozlišovala to, kdo na ní hraje a co hraje. Nyní nastal čas to změnit s konzolí, která by se pokusila zalíbit všem.

Jan Doskocil

Nová konzole nabídne hlubší herní zážitky a smaže rozdíly mezi pohlavími. Doufáme, že má na mysli hry.

Jan Doskocil

Aha, více informací o Projectu Cafe se dozvíme až za chvilku a samotná konzole vyjde až příští rok. Teď se promítá video, které nám připomene, jaké různé značky a hry se tento rok chystají pro 3DS.

Jan Doskocil

Mario Kart, Star Fox, Kid Icarus, Super Mario Bros. Máme pižďuchy všech velikostí, pohlaví, barev pleti, s křídly, bez rohů, s ocásky, bez ocásků. Račte přistoupit a vybrat si.

Jan Doskocil

Náš starý známý Reggie Fils-Aime, prezident americké pobočky Nintenda, už na E3 pěkných pár velkých věcí odhalil. Vypadá to, že dnes má v kapse jen nějaká menší oznámení.

Jan Doskocil

"Máme něco pro všechny". Mario Kart v nové verzi jezdí kolem obrovských mochomůrek a fialových hradů, vozí dráčky, sbírá bonusy, driftuje kolem perníkových chaloupek, vyhýbá se skvrnám na monitoru a tu a tam si hopsne po jízdě s obrovského srázu.

Jan Doskocil

Pokud se díváte na jeden z živých video-přenosů, mějte na paměti, že všechny hry budou ve skutečnosti v 3D. Právě kvůli internetovým přenosům a herním médiím se ovšem trailery promítají ve 2D verzi.

Jan Doskocil

Mario Kart vyjde koncem roku, samostatnou hru bude mít také Star Fox, jehož budete moci ovládat i nakláněním samotné konzole 3DS do stran. Počítá se tu i s kooperativní hrou pro čtyři, kdy si kamera bude nahrávat všechny vaše reakce a promítat je přímo do hry. Starfox 64 3D vyjde v září.

Jan Doskocil

Super Mario 3D bude od základu nová hra designovaná přímo na míru 3DS a podle prvního traileru maličko připomíná Super Mario Galaxy. Hopsání v interiérech, přeskakování propastí, řešení logických puzzlů, vyhýbání se černým kšticím či rotujícím bossům, zdolávání ohnivých démonů či levely odehrávající se ve vzduchu, to vše vás čeká koncem letošního roku.

Jan Doskocil

Maria střídá video z Kid Icarus: Uprising, který se bude odehrávat převážně v rozlehlých exteriérech hradů, pouští, zámků a dalších. V souboji proti silám podsvětí si to rozdáte i s tříhlavým psem Cerberem, gigantickou Medúzou nebo třeba třemi dalšími živými hráči ve speciálních arénách pro andělské bitvy až 3 na 3 hráče. Kid Icarus: Uprising pro 3DS vyjde komplet i s hracími kartami koncem roku.

Jan Doskocil

Máme tu oznámení Luigi's Mansion 2 trochu strašidelným, trochu komickým trailerem. Luigi ve svém zámku stahuje obrusy ze stolů, utíká před rozpohybovaným brněním nebo loví duchy jako v Ghostbusters. Datum vydání? Neznámé. Luigi ale bude mít několik zámků, dodává Reggie.

Jan Doskocil

Následuje video-kompilace z dalších áčkových her pro 3DS, které vyjdou v následujících měsících. Většinu z nich si můžete pustit u nás na Eurogameru, ale jmenuje třeba Resident Evil: Mercenaries, Mario & Sonic at London 2012 Olympics, Ace Combat 3D, Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, Tekkena 3D, Resident Evil: Revelations, Driver: Renegade nebo dokonce Pac-Mana či Tetris.

Jan Doskocil

Na oficiálním Nintendo eShopu si tento týden budete moci odemknout nové trailery, koncem roku další dema, samozřejmě klasické hry ve Virtual Console a dokonce i klasické hry předělané do 3D, jako třeba stařičký Excitebike. Největší terno je podle Reggieho ale Pokemon, protože na 3DS míří Pokedex. Reggie na nás teď chrlí spoustu čísel o tom, kolik budete muset sebrat bílých, černých a dalších kartiček Pokemonu, kolik jich dokončit, vyměnit a tak dále. Pokedex 3DS bude podporovat i sestavování vlastních pokemonových scén s fotkami, které si pořídíte s 3DS, a nejspíš vychází právě v těchto minutách. Ke stažení stačí si updatovat eShop.

Jan Doskocil

"Když jste začali číst Wii jako We, rychle se to ujalo," začíná Reggie. Že by konečně název pro Project Cafe?

Jan Doskocil

"Jsme tak přesvědčeni o úspěchu naší příští konzole, že jsme se ten citoslovce rozhodli dát rovnou do názvu. Seznamte se s Wii U." Reggie se to teď snaží zachránit, ale na první pohled je to dost otřesný název.

Jan Doskocil

Wii U, které se tedy jmenuje po vás, vypadá jako tablet, má dvě páčky a tlačítka, budete si na něm moci přepínat mezi hrami a TV, podporuje kreslení přímo na obrazovku (zvlášť efektní při živé projekci na TV),, samozřejmě dotykový touchscreen nejenom pro logické hry. Nakláněním konzole budete moci např. zaměřovat při baseballových hrách, pomyslně přes něj odpalovat jakoby golfové míčky, zvážit se (ne tak, že na něj stoupnete, musíte stoupnout na váhu s Wii U v ruce). Trailer opravdu klade důraz na propojení s TV, kdy se Wii U používá třeba jako odpalovací rampa, z níž na TV házíte míčky. Samozřejmostí je live video-chat, pořizování fotografií, posouvání browseru pohyby rukou jako na iPhonu. Wow, a pak samozřejmě áčkové hry v obrovských detailech a s opravdu dost propracovanou grafikou. To vše v roce 2012, kdy Wii U přijde do obchodů.

Jan Doskocil

6,2" palcová dotyková obrazovka, naprostá kompatibilita se všemi Wii příslušenstvími od Wiimote až po Balance Board, dvě analogové páčky, levá a pravá tlačítka, detekce pohybu, mikrofon, reproduktory, tlačítka, tady je zkrátka všechno.

Jan Doskocil

Wii U má tolik tlačítek, aby se na něm daly hrát i tradiční hry, ale není pro ně prý designované. "Obrázky na novém ovladači jsou generované pouze Wii U a pak bezdrátově přenášené bez sebemenšího lagu [do TV]." Budete moci používat dvě obrázky naráz, hrát jen na TV, jen na Wii U atd.

Jan Doskocil

A co bude znamenat Wii U pro hry? Nejvíce s ním prý zatím pracuje Mijamoto, který je teď v traileru namluvený jako rodilý Američan. Tváří se tak sebevědomě, že bychom mu to i věřili.

Jan Doskocil

První oznámení: Smash Bros vyjdou kromě 3DS také pro Wii U, zřejmě budou obě verze nějak propojené.

Jan Doskocil

Čtvrtá tiskovka během dvou dnů, kde někdo tvrdí, že se s dneškem od základu změní videohry. Reggie, bod dolů za blbý řeči?

Jan Doskocil

Vracíme Reggiemu jeho bod, protože nám pustil naprosto úchvatné video s ptáčkem poletujícím kolem stromů sakury a starých japonských chrámů. Je to tak v ohromujícím detailu, že tohle přeci musí být CGI, jinak to ani není možné.

Jan Doskocil

Dantebeyond: jestliže Wii = We, tak Wii U bude View, ale kdo ví, jestli to tak zamýšleli

Wii U = Wii You

Jan Doskocil

Video s ptáčkem končí výskokem obrovské ryby. Lapáme po dechu.

Jan Doskocil

Pár dalších her: New Super Mario Bros Mii. Dále: Shield Pose je casual hra, kde musíte hýbat konzolí do stran, aby vás nezasáhly pirátské šípy. Chase Me bude jiná podle toho, jestli máte v ruce Wii Remote nebo hrajete přes ovladač Wii U. Traveller's Tales chystají pro Wii U novou hru LEGO City Stories.

Jan Doskocil

Pripominame, ze reporter EG Pavel Oreski vas necha nasat atmosferu v Nokia Theater zde v paralelnim prenosu: http://www.eurogamer.cz/articles/kontinualni-reportaz-z-e3-2011

Jan Doskocil

Další video nám říká, kdo všechno bude pro Wii U vyvíjet hry. Mluví tu šéfové THQ, Vicarious, EA Games a EA Sports, UbiSoft, Warner Bros, 5th Cell, Namco Bandai, Irrational Games, Warren Spector a Disney.

Jan Doskocil

A máme tu několik prvních áčkových oznámení. Na Wii U vyjdou Darksiders II, Tekken, Batman: Arkham City, dále nějaké nové Assassin's Creed, Aliens: Colonial Marines a Ghost Recon Online. Všechny je teď vidíme v pohybu a je třeba uznat, že ačkoliv nevypadají vůbec špatně, graficky se přece jenom asi nevyrovnají ani současné generaci.

Jan Doskocil

Záběry z hraní na Wii U ještě nekončí. Je tu naprosto úchvatné Metro: Last Light, u kterého byste nejspíš opravdu nepoznali, zda je o trailer z wiičkové verze nebo edice pro Xbox 360. Dále je tu Ninja Gaiden 3: Razor's Edge v nočním městě s fantastickými výbuchy a spoustou krve, nový Tekken... a je to. No, možná jsme to podcenili, když to člověk vidí v akci, Wii U vypadá vzhledem ke svým specifikacím a velikosti vlastně dost úctyhodně.

Jan Doskocil

Přichází, přepisujeme foneticky, "Džan Rikatelo". John Ricitiello na včerejší konferenci EA asi něco nemohl oznámit a teď nám to představí.

Jan Doskocil

Madden, Battlefield, Harry Potter, Army of Two, The Sims a další si všechny budeme moci zahrát i na Wii U. Není ale jasné, zda nám Ricitiello promítá přímo záběry z wiičkových verzí, spíš to vypadalo, že ne.

Jan Doskocil

"Čtyři platformy, Nintendo DS, Wii, 3DS a Wii U," říká Reggie a pomalu se připravuje to tady dnes zabalit. My ale chtěli vidět Grand Theft Auto V!

Jan Doskocil

Wii U si budou moci návštěvníci E3 vyzkoušet přímo na místě a fanoušci po celém světě si alespoň mohou pouštět videa z Nintendo Network. Vám ostatním stačí v dalších desítkách minut monitorovat Eurogamer, jak budeme videa pro Wii U postupně přidávat. Děkujeme za vaši pozornost, tímto končí letošní blok živých přenosů z E3 a za celou redakci se s vámi loučí Levis.

Jan Doskocil

Nezapomeňte ve zbytku týdne sledovat naše kontinuální E3 zpravodajství s pravidelnými vstupy od Pavla Oreškiho a Honzy Doskočila, kteří vám budou referovat o svých dojmech z těch největších titulů v Los Angeles zde: http://www.eurogamer.cz/articles/kontinualni-reportaz-z-e3-2011

Jan Doskocil

Read this next