Skip to main content

Sledovali jsme živý přenos z E3 tiskovky Nintenda

Pikmin 3, LEGO City a ZombiU a jinak vůbec, ale vůbec nic.

Nintendo už jednu menší tiskovku uspořádalo v neděli, kdy představilo nový ovladač Wii U a online službu Miiverse.

Tím pádem by hardwarová část Wii U měla být hotová a v úterý nás čeká samý software - jinými slovy především hry. Začínáme v úterý krátce před 18. hodinou večer.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Our live coverage of this event has finished.

Dámy a pánové, dobrý večer a vítejte u posledního živého přenosu českého Eurogameru z letošní E3. Dnešní tiskovkou Nintenda, která začne během několika desítek vteřin, vás bude provázet opět Levis.

Jan Doskocil

Začínáme předtočeným filmečkem. Mr. Miyamoto má ve své kanceláři barevné blechy, které mu lezou do sklenic a také do oblečení. Doufáme, že to s sebou nevzal i do sálu.

Jan Doskocil

Blechy jsou i v hledišti. Vypadá to, že pět let po zmínce o Pikmin 3 se něco začíná dít. Mijamoto taktně přechází do japonštiny.

Jan Doskocil

Mijamoto tu stručně představuje černé Wii U a po deseti letech odhaluje Pikmin 3, hru o akčním managementu stovek barevných pižďuchů, kteří jsou "moc roztomilí, přímo k sežrání". Na Prague Food Festu se něco podobného předminulý týden smažilo na oleji.

Jan Doskocil

Ve hře budete ovládat stovky Pikminů a poprvé přibudou i kamenní pižďuchové, které budete používat pro rozbíjení tvrdších materiálů. Fanoušci dřívějších dílů prý ocení, jak je Pikmin 3 intuitivní a přitom realistický, například při borcení zdí. Hru můžete ovládat klidně i jen přes gamepad, což je efektivnější při práci s mapou.

Jan Doskocil

Pikmin 3 obsáhne i hru se čtyřmi lídry naráz a Challenge módem, v němž budete muset nasbírat co nejvíc v daném časovém limitu. Po skonení hry si budete moci pustit replay na svém televizoru. Mijamoto nakonec vytahuje králíka z klobouku, pardon, plyšového Pikmina z náprsní kopsy, a píšťalkou vítá na pódiu Reggieho Fils-Aimea. To už je taky veterán E3ky.

Jan Doskocil

Reggie má hlubší povědomí o Wii U a pokud vydržíme dalších 22 herních prezentací, které nás v této tiskovce čekají, budeme ho prý mít taky. Mezitím oznámení partnerství s Netflixem, Hulu, Youtube a Amazonem.

Jan Doskocil

Tohle je opravdu hodně zeširoka. "Facebook je služba, kde nás můžete sledovat. Taky nás můžete sledovat na Twitteru. Na E3 jsme proto, abychom vám ukázali nové hry. Wii U je nová konzole." Něco nového by nebylo?

Jan Doskocil

A je to tu, Wii U bude podporovat dva různé gamepady, ačkoliv ještě ne na E3. Video představuje nově přidané analogové páčky a triggerová tlačítka ZL/ZR na vršku. Stereo reproduktory, jack na mikrofon, tlačítko Home a je to. Čas na Miiverse.

Jan Doskocil

Miička se budou na obrazovce shlukovat kolem jednotlivých titulů v UI. Ba ne, dokonce spolu budou komunikovat. Motivem letošní konference Nintenda jsou stovky malých blech ve všech podobách.

Jan Doskocil

Reggie sice říká, že je to dnes všechno o hrách, ale rozhodl se, že zřejmě bude už navždy mluvit.

Jan Doskocil

Konečně video z nového Super Mario Brus U, do kterého bude Miiverse přímo napojené. Budete tak prý moci například tlachat o tom, jak máte vysoké skóre. Hru si budete moci přesměrovat do své TV. S Wiimoty budou moci hrát až čtyři hráči, pátý bude držet gamepad. Toad, Mario a Luigi a další vyjdou během letošního roku.

Jan Doskocil

Z plátna k nám promluvila Harley Quinnová a slušně poslala Reggieho pryč. Nadešel čas ukázat Batman: Arkham City - Armored Edition pro Wii U. "Z toho si nic nedělej, že tě takhle utřela, víš, jaká Harley je," domlouvá Reggiemu Martin Tremblay, šéf WBIE.

Jan Doskocil

Pomocí wiičkového gamepadu budete moci provádět skenování cílů, házet bumerang, lepit explozivní gel nebo listovat skrze menu. V průběhu hry se bude naplňovat ukazatel BAT, po jehož naplnění lze aktivovat BAT mód a svého hrdinu ještě víc posilnit.

Jan Doskocil

Jeromiah Slaczka ze studia 5th Cell nám v rudých keckách přišel ukázat Scribblenauts: Unlimited pro Wii U a 3DS.

Jan Doskocil

Právě si pouštíme trailer na trailery, které uvidíme za pár minut. Zdá se, že na Wii U kromě Ninja Gaiden 3: Razor's Edge zamíří třeba také Trine 2: Director's Cut a překvapivě i Mass Effect 3.

Jan Doskocil

"Když jsem tu stál před pěti lety, moje tělo bylo připravené," říká nabušený Reggie Terminátor.

Jan Doskocil

Zatímco Reggie stojí na pódiu jako tvrdé Y, pouštíme si tu trailer na Wii Fit U, ze kterého se každému v hledišti opotí čelo. Minihra s trampolínami, ukazatel spálených kalorií. Na konci si dívka v traileru pouští dokumentární film s medvídky, zatímco její partner pod pantoflem maká na podlaze. Ideální domácnost s bičem, přátelé.

Jan Doskocil

"Každý chce být rockovou hvězdou." Dokonce i Reggie? Asi ano. Máme tu trailer ke hře s pracovním názvem Sing od autorů DJ Hero. Skupinka teenagerů pozdě v noci křepčí a zpívá před televizí. Tohle je mejdan, jaký v Evropě nezažijete.

Jan Doskocil

Více o Nintendo 3DS nám přichází říct chlapík, který se jmenuje Muffin. Ne, počkat, Moffatt. Ne, ten napsal Sherlocka. Moffitt. Od Reggieho dostal pár minut. "Všichni víme, že za pár minut se tohle nestihne." Nestraš, muffine.

Jan Doskocil

Super Mario Bros 2 pro 3DS plný zlatých mincí vyjde 19. srpna. Na Vánoce se chystá Paper Mario: Sticker Star v krabicové i digitální edici. Další na řadě je Luigi's Mansion: Dark Moon. Moffitt si stěžuje, že nemá dost času, ale může být v klidu, protože zítra od 19 hodin bude Nintendo streamovat speciální večer věnovaný jen hrám pro 3DS.

Jan Doskocil

Nastal čas pustit si LEGO City, akční adventuru, v níž budete pobíhat po střecháh města, řídit vrtulník, houpat se na lanku, řešit kriminální případy skrze Wii U, skenovat lokace po kriminálnících, oblékat převleky, potápět se, řádit se sbíječkou nebo kung-fu chvaty v parodii scény z Matrixu.

Jan Doskocil

UbiSoft přichází zastoupit jeho šéf Yves Guillemot. Je asi o pět hlav menší než Reggie a mluví o tři oktávy vyšším hláskem.

Jan Doskocil

Xavier Poix (řekněte, kdo má ve jménu dvě ix?) nám přichází ukázat první ubisofťáckou hru, a tou je... prokristapána, Just Dance 4.

Jan Doskocil

Jsou to ti samí tanečníci, na které jsme tu nadávali včera na Usherovi?

Jan Doskocil

"Reggie, jak se ti líbí být pánem loutek?" -"To je jako šéfovat americkému Nintendu!"

Jan Doskocil

Trailer ze ZombiU. Skenování prostředí skrze gamepad, odstřelování přes gamepad, práskání z brokovnice, hackování dveří... taky přes gamepad. Po hodině tu máme první opravdovou hru.

Jan Doskocil

Reggie si ze svého uhlazeného ksichtíku nakonec přes skener udělal zombie obličej. "Mááám rááád francouzskooou kuchyyniiii. Teď vás sníííííím." Teď asi došlo k nějakému omylu, protože se nám pouští stejný showreel jako včera na tiskovce UbiSoftu. Tu jste ale možná prospali, takže...

Jan Doskocil

Nintendo Land pro Wii U propojí všechny nintenďácké značky od Zeldy a Luigiho přes Donkey Kong či Takamaru až po Animal Crossing a celkem obsáhne 12 atrakcí v singleplayeru. Tady na E3 se jich dá vyzkoušet pět.

Jan Doskocil

Luigi's Ghost Mansion aneb Wiimote se bude třást, když se přiblížíte k duchovi. Duchem může být každý, kdo má gamepad. Pokud necháte příliš dlouho zapnutá světla, začne vám odumírat baterka, ale můžete pomoci svým přátelům tím, že si na ně posvítíte. Nintendo Land vyjde na Wii U koncem letošního roku.

Jan Doskocil

A tiskovna Nintenda je u konce. Zcela nepochopitelně si záběry z Darksiders 2 pro Wii U nebo Mass Effect 3 pro Wii U nechali na ty svoje facebookové stránky, odkud je teď budeme muset pracně lovit. Nikdo z EA, nikdo z Activisionu. Jeden vtip za půl hodiny. Je to hrůza, ale letošní E3 konference asi skutečně vyhrál UbiSoft. Děkujeme, že jste s námi měli tu trpělivost.

Jan Doskocil

Read this next