If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zklamání z odbytu Darkside Chronicles

Nový Resident Evil pro Wii se příliš neujal.

Zástupce francouzské divize spol. Capcom - Antoine Seux, tamnímu hernímu serveru Gamekult řekl, že firma byla velmi zklamaná prodejními čísly jejich nové Wii hry Resident Evil: Darkside Chronicles.

Třebaže se v celkových číslech nemělo jednat o úplný propadák, Capcom tady čekal o poznání vyšší zájem herní veřejnosti. Pro zajímavost, za první tři týdny na trhu se mělo v celosvětovém úhrnu prodat všehovšudy 16,000 kusů!

Seux dále zmínil pocit, že Wii uživatelé už nejsou klasickými hráči a styl hraní Darkside Chronicles je tedy příliš neoslovil. Není jistě náhodou, že stejně dopadla i podobně koncipovaná hra od EA - Dead Space: Extraction, která se navzdory dobrým referencím také neujala.

Takže ve výsledku nikterak nepřekvapí, že vedle Segy, EA či Rockstaru je dalším v pořadí Capcom, který přehodnotil své plány pro Wii konzoli s tím, že se nyní soustředí na ostatní platformy. Naproti tomu Sega se tak úplně nevzdává (mj. i z důvodu, že MadWorld či Conduit měly o něco lepší výsledky), jakkoliv dospěle koncipované tituly pro Wii už chce ze svého portfolia vypustit.

Comments