If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ohlasy na zlevnění Xbox 360 Elite

Analytici nevěří v navýšení jeho prodejů.

Aktuálně potvrzené zlenění konzole X360 - a to dosud nejdražší a také nejlépe vybavené Elite verze se 120GB harddiskem, podle analytiků nijak dramaticky nezvýší poptávku po herním systému od Microsoftu.

Pro připomenutí, Elite verze X360 se v Evropě začne prodávat za 6 690 Kč (resp. 250 EUR), střední Pro verze se tímto přestává podporovat (brzy bude stažena z trhu) a tak zbývá ještě Arcade verze s 256 MB paměťovou kartou, jež má být dostupná za 5 490 Kč, což je oproti dřívějšku mírné zdražení. Microsoft jinak zdůraznil, že toto zlevnění není vyvoláno PS3 Slim.

Navzdory tomuto sympatickému cenovému pádu za Elite se analytická společnost EEDAR domnívá, že v tomto roce nedojde k nějakému výraznému navýšení prodejů. Neboli konzole bude údajně vykazovat stejné prodejní výsledky jako před rokem. Nicméně šéf analytiků z EEDAR - Jesse Divnich, očekává do roka další zlevnění Elite modelu, tady již v souvislosti s příchodem Projectu Natal (Vánoce 2010), který by se pak mohl nabídnout v balení s konzolí právě za stávající cenu.

Prodeje konzole X360 pak mají být konzistentní, a to bez cenového zlevnění, také v Austrálii a na Novém Zélandu, kde se se současnou cenou - 300 AUD, nemá minimálně do konce roku nic dít. Přesto se exekutiva Microsoftu domnívá, že ke stávajícím 700 000 prodaným konzolím bude mít právě na tomhle trhu o Vánocích milionový zářez, tedy první milion zákazníky rozebraných kusů konzole X360.

A mimochodem, pro závěr roku, tady již s ohledem na celosvětový trh, chystá se řada bundlů konzole s vybranými hrami, dílem ze strany Microsoftu a dílem od prodejních partnerů, což by mělo zaručit variabilitu nabídky. A ještě větší atraktivitu konzole nejenom z pohledu eventuálně nových hráčů.

Tagged With

Comments