If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlevnění Nintendo Switch v zahraničí, u nás stále drahé

+ překonání PS2 v Japonsku.

Žádný z námi oslovených předních obchodů v bilancování roku 2017 (Xzone, Alza.cz, JRC) kupodivu nezmínil některou hru pro Switch (např. Zeldu či Super Mario Odyssey) ve výčtu bestsellerů roku a distributor Conquest se ankety jako jediný bez zdůvodnění odmítl zúčastnit, takže situaci s domácími prodeji neznáme.

V zahraničí se Tesco Direct či Amazon předhánějí ve zlevnění této hybridní konzole: naposledy teď po Vánocích americký řetězec Toys R Us oznámil snížení ceny Switch z 300 jen na 260 dolarů (plus daň). To je v přepočtu pouze 5,5 tisíce českých korun. Dolů tam šlo i Nintendo 2DS XL ze 150 dolarů na 120 dolarů.

V České republice se však stále drží původní cenovka Switch už od březnového startu, která pořád činí vysokých devět tisíc korun, což je mimochodem stejně jako PlayStation 4 Pro.

Ani náznak slevy Switch, který by ji přitom tolik potřeboval - značný rozdíl oproti starším konzolím Xbox One a PS4, jejichž výrobci se snaží průběžně přicházet s různými prodejními akcemi a zvýhodněními bundlů atd. (v zahraničí se to u Nintenda před Vánocemi dělo).

Alespoň k něčemu si může tato konzole gratulovat: v Japonsku se prodává rychleji než svého času PlayStation 2, která tam byla dosud rekordmanem. Jen mezi 18. a 24. prosincem si tam našlo nového majitele přes 300 tisíc kousků, což v zemi vycházejícího slunce přispělo k celkovému číslu 3,2 milionu. Celosvětově bylo Switch za necelý rok vyexpedováno do distribuce na 10 milionů kusů.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments