If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zpomalení prodejů PS4 na jaře

Výsledky Sony.

Něco podobného postihlo i Xbox, takže žádná katastrofa. Přesto v Sony nemohou brát výsledky úplně na lehkou váhu, zejména kvůli poklesu provozního zisku o 60 procent.

Za období mezi 1. dubnem a 30. červnem poklesl počet vyexpedovaných kusů PlayStation 4 (Alza.cz) oproti stejnému období minulého roku na 3,3 milionu kusů (celkem tedy 63,3 milionu kusů).

Oproti jaru 2016 to je pokles pouze o 200 tisíc kusů, což je zanedbatelné. Na druhou stranu byly v červnu uvedeny nové zlaté a stříbrné modely, ale ani ty nepomohly. Trh je buď už nasycen nebo zákazníci vyčkávají na Xbox One X?

Jako oficiální příčinu uvádí, že za to může absence nějakého AAA first-party trháku, když čísla před rokem ovlivnilo vydání Uncharted 4 a když Horizon vylezlo už v zimě.

Sony kvůli tomu snížila svou předpověď pro celý současný fiskální rok na 18 milionů kusů PS4, o 2 miliony méně než předtím.

Nicméně podobně jako u Microsoftu byly v minulém čtvrtletí hlášeny rostoucí tržby herní divize o 5 procent, což je docela logické vzhledem k početné uživatelské základně.

O odbytu PlayStation VR ani PS4 Pro vůbec nepadla zmínka, tudíž asi se teď není čím chlubit.

Comments