Skip to main content

Activision propouští v dalším studiu

Propadne nový Tony Hawk?

Activision podle všeho masivně propouští ve studiu Robomodo, které má momentálně na starosti hlavně skejťáckou akci Tony Hawk: Shred. Naznačuje to několik nezávislých zdrojů, mezi nimi především server Kotaku.

Podle všeho firma propustila již třicet zaměstnanců a dalších třicet prý o práci přijde co nevidět. Podle nejmenovaného zdroje uvnitř studia má jít o jasný signál, že vydavatel je s pracovními výsledky nespokojen a Robomodu už tvorbu dalšího Tonyho Hawka nesvěří. Což je zase překvapivé, když šéf Activisionu Bobby Kotick ještě nedávno tvrdil, jak se mu líbilo skejťácké prkno z posledního Tony Hawk: Ride.

Zda se tedy za Tony Hawk: Shred náhodou neskrývá nějaká tragédie se zjistí již brzy, protože hra by se měla dostat do prodeje koncem tohoto měsíce. Její autoři, chicagští Robomodo, vznikli v roce 2008 a zatím mají za sebou právě jen podprůměrný předchozí díl Tony Hawk: Ride.

Jistě také není náhodou, že jde již o druhou zprávu o propouštění v Activision během posledních dvou dnů: včera se zjistilo, že čtyřicet zaměstnanců musí opustit také studio Raven Software. Že by další vlna tvrdých opatření vůči ekonomické krizi?

Read this next