If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision propouští ve velkém

Potvrzeno v dalších třech studiích.

Tak už nejen Radical Entertainment, ale nově i další firmy spadající pod vydavatele Activision Blizzard podávají zprávy o propouštění zaměstnanců. Podle posledních informací k němu došlo i ve společnostech Neversoft, Luxoflux a Underground Development. Ta poslední, v našich končinách asi nejméně známá, má za sebou v poslední době třeba Guitar Hero: Van Halen nebo BMX XXX.

Zdá se logické, že vydavatel propouští vývojáře především z firem specializujících se na hudební hry, třeba právě na série Guitar Hero. Ostatně šéf Bobby Kotick na nedávné investorské konferenci prozradil, že Activison Blizzard hodlá na letošní trh s hudebními hrami vypustit minimum titulů, patrně jen DJ Hero 2 a Guitar Hero 6. Sám ředitel značky Guitar Hero, Dan Rosensweig, svůj post z nevyjasněných důvodů opustil teprve před pár týdny.

Šestý díl ze série Guitar Hero momentálně vzniká právě ve studiích Neversoftu, kde by k propouštění mělo dojít okamžitě po dokončení hry. Připomeňme, že firma měla v minulosti na starost především vývoj série Tony Hawk, v ní vydala celkem devět her - dokud vydavatel tuto značku nepředal Robomodo, dnes údajně pracujícímu na pokračování posledního Tony Hawk Ride.

Comments