Skip to main content

Activision se distancovali od videa z The Walking Dead FPS

Není jejich dílem.

Vánoční premiérové ukázání first-person akce The Walking Dead od Terminal Reality vyvolalo vesměs vlažné reakce, v zahraničí převažovaly ty negativní. Líbila se na něm jen hudba odpovídající televiznímu seriálu i to, že nejde jen o tupou řadovou střílečku, jako spíše o kradmý postup, pokud se tedy z několika spojených pasáží dalo vůbec něco posuzovat.

Distributorovi Activision se ale přijetí videa v očích veřejnosti zjevně moc nezamlouvá a nyní se od něj v překvapivém tahu raději distancoval. Nenazval ho přímo únikem, na to neměl koule (na rozdíl od jiných :), nýbrž cizím výtvorem, což je zčásti pravda, ale jen ohledně videa, hra jejich je.

"Trailer z The Walking Dead: Survival Instinct na YouTube není oficiální. Jedná se o fanouškovský střih. Vypadá to, že někdo jen vypreparoval pár ukázek z premiéry hry na IGN," prohlásil zástupce Activision pro GiantBomb.

Že nejde o práci Activision nebo najatých agentur, naznačovaly ostatně už chybějící zvuky a některé podivné animace. Tvůrci to omlouvají tím, že šlo o ranou verzi hry, bez některých grafických efektů, která možná ani neměla být předvedena veřejnosti. Ale když už se rozhodli ji ukázat na IGN, s něčím takovým museli počítat. Aneb opět se potvrdilo, že nazírání tvůrců na své "dokonalé" dítko může být úplně odlišné, než jak ho poté vnímají ostatní, nezaujatí lidé.

Pro budoucnost této licencované a sledované hry každopádně tahle kauzička znamená, že se příště bude muset mnohem více vytáhnout, aby dokázala přesvědčit fanoušky adventurní série od Telltale (k té se na letošek chystá druhá série) a slavného hororového seriálu. Ten se vrátí na americké televizní obrazovky již v příštích měsících a už teď je zřejmé, že hra na tu dobu uspěchána nebude - více o ní ve včerejším článku.

Video z hraní

Read this next