Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Age of Conan MMO lze hrát zdarma

To nejdůležitější o výhodách i omezeních.

Oblíbenou fantasy onlinovku Age of Conan už lze ode dneška hrát zcela zdarma. Stalo se tak ve chvíli, kdy vývojáři z Funcomu hru přejmenovali na Age of Conan: Unchained. "S přechodem Age of Conan na hybridní obchodní model dovolujeme hráčům, aby si naplno užili herní svět Hyboria, a my přitom stále měli, co nabídnout platícím přispěvatelům," vzkazují vývojáři.

Pokud si z oficiálních stránek nyní stáhnete gratis klienta, ve hře pak budete mít na výběr ze čtyř tříd (oproti plným dvanácti), získáte dva sloty pro své postavy a přístup do všech tří herních zón.

Podnikat už ovšem nemůžete obléhání, offline levelování či sbírání veteránských bodů, stejně tak třeba nelze získat slevu na předměty z obchodů v herním světě. V gratis verzi je přístupné také jen naprosté minimum obsahu z datadisku Rise of Godslayer.

Další části hry jsou silně limitované: ve free-to-play verzi můžete navštívit jen některé dungeony, vyvolat pouze 2 raidy, máte jen 50% úložný prostor v bance a jen základní trénování mountů. Limitované je také chatování mezi hráči, ve free-to-play verzi lze například posílat zprávy jen přátelům.

Ze všech stávajících předplatitelů Age of Conan se automaticky stávají majitelé prémiového účtu, který jim vydrží do té doby, než by vypršelo předplatné. Kdo chce, může se svého prémiového účtu i nyní zbavit a přejít na free-to-play model.

Funcom souběžně s přechodem na free-to-play model zveřejnil tradiční měsíční update, ve kterém přibližuje dva nové dungeony (ve hře se objevily dnes s uvedením Unchained) nebo chystaný dungeon House of Crom.

Age of Conan: Unchained - free-to-play trailer

Read this next