Skip to main content

Age of Conan s F2P vzrostl počet hráčů

Oživilo to zájem o hru.

Pouhý týden po převodu MMO Age of Conan na Free-2-Play je možná příliš brzy na dělání jakýchkoli závěrů, protože vše může být ovlivněno publicitou v médiích. Přesto je zatím Funcom s novým obchodním modelem velmi spokojen.

"Díky snížení vstupní bariéry pro hraní výrazně vzrostl počet hráčů Age of Conan. A to jak nováčků, kteří si ho chtějí zkusit, tak i z řad navrátilců," prohlásil šéf hry Craig Morrison pro Eurogamer. Komu se Age of Conan zalíbí, může z ořezané verze přejít na plnou za pravidelný poplatek 13 eur měsíčně.

Protože je Funcom veřejně obchodovatelnou společností, nesmí zveřejnit přesná čísla, o kolik procent vzrostl počet hráčů. "Nicméně doporučujeme podívat se na volně dostupné zdroje, jako je třeba Xfire, které potvrzují hustší provoz na našich serverech od minulého víkendu," dodal tvůrce hry.

Vloni přitom počet hráčů Age of Conan spadl pod 100 tisíc. Otázkou nicméně zůstává, s čím autoři MMO vyrukují příště, až opadne současný boom F2P (viz World of Warcraft, Team Fortress 2, Tribes Ascend, LEGO Universe atd.), aby dokázali zaujmout stále zmlsanější hráče.

Read this next